Wpis z mikrobloga

@Kic3k: Działa do 14-17h.
Ale zastosowania biurowe, net plus jakiś film na necie. Brałem na zjazdy w studbaza i dwa dni zjazdów na jednym ładowaniu.
Trzeba dodacy że zależne jest czy ciągle neta ciągnie (ściągałem czasami coś na studbaza) oraz jaką jasność ekranu.
Jestem mile zaskoczony jeśli chodzi o długość działania na baterii. W życiu bym się nie spodziewał takiego wyniku.

Jak pisałem inżynierkę to krócej ale non stop przełączanie się
@etutuit: Wybacz, ale postaram się podejść do konwersacji maksymalnie na poważnie.
Gdzie jest sens wkładania potężnego procka, braku grafy, 8gb ramu i 256 gb pamięci?
- Gry wideo? nie (brak grafy)
- Obróbka filmu/zdjęć? nie (brak grafy) (Photoshop przy mniej niż 16gb RAM i dużych plikach również tragedia)
- Shitposting na wykopie? tak (ale to można zrobić z lapka za 500 zeco nie 7000 zeco)

OCZYWIŚCIE moc tego procka na jednym
@Widac: ehh, dalej nie rozumiesz, że apple dostarcza sprzęt i system jako jeden produkt i mają tu szerokie pole do optymalizacji. Jak napisał kolega @etutuit znajdź mi tańszego laptopa o takiej wydajności i czasie pracy na baterii, z taką jakością wykonania i dobrym ekranem o przyzwoitej rozdzielczości.
Czekam na przykłady co zamiast macbooka za 7-8k kupić według Ciebie
@Widac:
Ekran fullhd
cięższy o ponad pół kilo od macbooka 15"
Nie wiem jak z jakością wykonania, ale obecnie mało który laptop może konkurować z macbookiem (może jakieś XPSy i microsoft surface)
deklarowany czas pracy na baterii 7h (więc w praktyce pewnie jak 4-5h wytrzyma to będzie git)
Nie nadaje się praktycznie do używania na kolanach ze względu na temperatury pracy - z tego co czytam to temperatury po 80C+ to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Widac: no spoko, tylko problem jest taki, ze to są dwa różne sprzęty xD
Mac to ultrabook a tu wyskakujesz z legionem, lol. 15.6" xD
Prawda jest taka, ze mac booki to nie gamingowe laptopy i takie porównanie czy czepianie braku rtx'a nie ma najmniejszego sensu.
Ponadto sam mam potężnego lapka z 2080Ti i to jest sprzet mega ciezki, mega drogi i mega głośny. A do tego bateria trzyma żałosny czas.