Wpis z mikrobloga

@domelradom: "Jakby dało się wstecznie przejść na stałe stopy na warunkach sprzed kilku miesięcy, to byłoby świetne" XDDD mądry nosacz po szkodzie XDD PRZECIEŻ MIAŁEŚ MOŻLISOŚĆ STAŁYCH RAT ALE WOLAŁEŚ ZARYZYKOWAĆ
  • Odpowiedz
@domelradom: Rozwazalem wziecie niewielkiego kredytu hipotecznego 100-150k jakies 1,5 roku temu. PRZEZ MYSL MI NIE PRZESZLO zeby brac na zmiennej stopie! Stala stopa na 5 lat, kredo na 25 lat i nadplacanie kapitalu zeby w 3 lata splacic kredyt - taki byl moj plan. Masz to co masz, bo chciales zaoszczedzic 400 czy 500zl miesiecznie przy stopach 0%, czyli oczywiste bylo, ze kierunek zmian jest tylko jeden (albo dwa, bo
  • Odpowiedz
@domelradom: trzymaj się mirek i powodzenia w spłacie zobowiązania. Obyś jakoś sobie to wszystko dał radę poukładać, trzymam kciuki.

I nie słuchaj tych debili płaczków-polaczków co tu piszą; to śmiecie, które śmieją się z cudzego nieszczęścia, bo sami g---o mają i wiecznie g---o będą mieli.
  • Odpowiedz
@oslet: Rozumiem co nie znaczy że dla mnie jest to coś normalnego. Normalne to jest spłacenie np. 1,2m przy kredycie 500k zł a obecnie absolutnie nie szedł bym w kredyt przy takich stopach procentowych.
  • Odpowiedz
@oslet: Może być 90% ale nie kiedy raty rosną a kapitał nie. Może być 400zl kapitału przy np. Racie 2000zł ale jak nagle rośnie do 4000zl a kapitał zostaje w miejscu to słabo. Mój ojciec oferuje pożyczki pod hipotekę to warunki ma znacznie bardziej uczciwe wobec ludzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@BudgetRevolution przy nadplacie/przeliczaniu jest wszystko w porządku, po prostu nie rozumiesz matematyki za tym idącej. Jak będzie spadać oprocentowanie to sytuacja będzie odwrotna i po przeliczeniu udział kapitału będzie wzrastać. Po nadplacie oczywiście kapitał w racie spada (odsetki też) bo masz mniejszy kredyt do spłaty.
  • Odpowiedz