Wpis z mikrobloga

@domelradom: załóżmy że taką ratę 4-6k płacisz przez następne 2 lata a potem stópki spadają do np 3% czyli to co zapłaciłeś będzie liczone jako nadpłata i policzą ci za 3 lata nawet mniejszą ratę niż wyliczyliby ci dzisiaj przy stopach 3%?
@bord0: 400zł więcej przy 25 latach to jest 120 tysięcy złotych, to nie są małe pieniądze a co 5 lat i tak stopa byłaby aktualizowana więc możliwe że
  • Odpowiedz
@domelradom: Moja znajoma wybudowała w 2020 dom bliźniak, wysoki standard, pod wynajem turystom na booking. Bali się brać hipotekę, sprzedali kawalerke i wzięli ponad 150tys. kredytów gotówkowych. Ona pracuje, ma nocki w szpitalu, zarabia, on też nieźle sobie radził, łatwo nie było ale wszystko spłacali do czasu.
Teraz ciągle był strach że prąd w domkach wyłączą wiec koleś wyjechał na pół roku do USA, odkują sie szybko. Wiem ze to smutne
  • Odpowiedz
@Banacek: Lichwiarz to ma chore warunki, tutaj wszystko klapnięte u notariusza i stopa ale lombardowa. Goście pożyczają np. 100k i oddają 150-180k a nie minimum 225% pożyczonej kwoty jak w banku obecnie
  • Odpowiedz
jprdl…. Głapie wierzyłeś jak mówił że nie wzrośnie?


@Banacek: Tu jest pewien problem. Ja osobiście nie wierzę tej #!$%@? za grosz, ale czy to ma tak wyglądać? Czy urzędnik, sowiecie opłacany z naszych pieniędzy, może wprowadzać obywateli na minę swoimi nieodpowiedzialnymi bredniami? Jak napisałem powyżej: ja temu psu nie wierzę, ale to wcale nie polepsza mojej sytuacji, bo jego słowa wprowadzają zamieszanie także do moich działań. Bo wierzę czy nie wierzę,
  • Odpowiedz
@gatineau zdecydowanie skorzystam z wakacji kredytowych, ta sama kwota za jakiś czas do spłaty będzie mniej warta już.

Do tego skorzystamy z FWK, załapiemy się z uwagi na kończący się urlop macierzyński żony jedynie, bo progu dochodowego czy raty na poziomie 50% dochodów na szczęście nie spełniamy

Ale zaraz to żona jest na macierzyńskim czy jest bezrobotna? Bo jeżeli nie łapiecie się w kryterium dochodowe to jeden z kredytobiorców musi być bezrobotny.
  • Odpowiedz
@domelradom: Ale tak szczerze, że przy takiej racie nie chciałeś wskoczyć na stałe oprocentowanie kilka miesięcy temu, wiedząc, że inflacja dopiero się rozkręca, a nasz rząd #!$%@? dalej socjalami to niestety była czysta głupota i chytrość.
  • Odpowiedz
@oslet: Ja bym chętnie spłacił większy kapitał ale ja mam mieć 2 razy wyższą ratę jednocześnie będąc w jeszcze większej dupie bo jak kapitał nie rośnie w racie a odsetki 2 krotnie to tylko wydłuża okres spłaty i jeszcze podnosi kwotę do spłaty to kiepsko. Kuzynce tak z dnia na dzień kwota do spłaty z 800k wzrosła do 1.3m
  • Odpowiedz
@domelradom: #!$%@?ą mnie wykopki piszące że nie czytałeś umowy itd. Przeważnie są to synusie mamusi co jeszcze żrą na garnuszku. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć taką ignorancję. Przecież alternatywa dla kredytu to wynajem a tam też koszta idą w górę jak #!$%@?. Chyba tylko mieszkać z mamusią jest opcja, że będzie można zaoszczędzić.
  • Odpowiedz