Wpis z mikrobloga

@oslet teoretycznie masz racje, ale jeszcze daleko mi do jakiejs granicy wysokosci raty która jestem w stanie udzwignac. Dzieki za rade, pewnie przy przyszłym nadpłacaniu wezme pod uwagę bo oplat od operacji nie mam żadnych
  • Odpowiedz
  • 0
@oslet wiem o ustawie z 2017, ale nadal - bank korzysta i przez pierwsze 3 lata bierze prowizję. Jest gdzieś kalkulator lub inne mocno szczegółowe obliczenia, które pokażą, że równe są lepsze?
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard:

każdy ekonomista mówił że stopy procentowe wzrosną


No i każdy mówił że do 10%. Czytać was k---a eksperci po fakcie to się aż srać chce. Za każdym razem to samo p---------e. Dostałeś mieszkanie od starej/mieszkasz ze starą/odkładałeś 30 lat i kupiłeś 20 metrów za gotówkę w wieku 55 lat/zawód syn to się ciesz. Jak ktoś pracuje za 3500 to się może zesrać a nie kupić nieruchomość więc kredyt to
  • Odpowiedz
  • 0
@SiDi chyba już mniejszość banków bierze kasę za operacje nadpłacana.

Równe i malejące są tak samo dobre jeśli nadpłacajac równe tak jakby były malejące zrobisz z nich de facto malejące. Wychodzi dokładnie tak samo, ale z dobrowolnością a nie z przymusem. Dlatego są lepszego, bo są tak samo dobre jak malejące ale bez przymusu. I tylko tyle. Nie ma tu co liczyć.
  • Odpowiedz
Tylko taka terapia szokowa może uzdrowić ten kraj.


@TheGreenBastard: xDDD powodzenia żyjąc w kryzysie i pogłębiającej się biedzie, na pewno skutki cię nie dotkną! W końcu wszelkie bankrutujące kraje to raje do życia, dają im nauczkę!
  • Odpowiedz
Wykopki w formie i p---------e o życiu ponad stan xD tak na pewno każdy sie spodziewał wzrostu raty kredytu ponad 2-krotnie… no przeciez jak można było tego nie przewidzieć Trzymaj sie miras bo to co sie dzieje to jest masakra


@SteelChuckNorris: Dwukrotność nie byłaby nawet jeszcze nie taka zła, ale nie przy tak drastycznym spadku kapitału. To jest dopiero chore, 150zł spłaty kapitału w 4500 racie xD
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard:

Typowe "nowoczesne" obrażanie innych, przez próbę udowodnienia że ktoś jest częścią głupio mądrego tłumu, więc nie ma na pewno racji.

nowoczesne? wut?
ziomuś, ale ja tyle razy to słyszałem w życiu, że gdybym dostawał złotówkę za każdy taki tekst, to byłbym bogatszy od abp Głodzia. W pewnym momencie widać, że coś nie styka i to nie tak, że człowiek jest sam sobie winien, bo gdyby był, to miałby nieograniczony wpływ na swoje działania i se pomyśli i się dzieje. Nie byłoby tryharderów, bo by swoje cele osiągał WŁASNYM DZIAŁANIEM, a nie z mocą przypadku ("udało się!").
Podam ci taki gorzki kawał, gdzie do piekła zszedł koleś i go diabeł oprowadza: w jednym pokoju gotują się Francuzi i mają wokół gara mnóstwo gwardzistów. Facet się pyta o co chodzi. "-A bo widzisz, Francuzi korzystają z każdej okazji, żeby się wydostać i stąd tylu pilnujących." W drugim pokoju są Niemcy, ale gwardii mniej. "-A tu czemu ich mniej?" "_Bo są tu reguły, że nie wychodzimy i Niemcy zasad się trzymają. Ale zawsze ktoś będzie próbował i dlatego jest ich tylko trochu." W trzecim pokoju gotują się Polacy, ale nie ma żadnej wokół ochrony. "-Czemu tu nie ma nikogo pilnującego?" "-Polacy
  • Odpowiedz
@Nemrod: inflacja z covid nie ma wiele wspólnego to wyłącznie działania rządu doprowadziły do takiej sytuacji. Od początku kiedy PiS doszedł do władzy srał na starą przemyślana politykę stóp i dodruku i oto mamy efekty. Covid tylko przyspieszył ogólny tręd.
  • Odpowiedz
  • 0
@XpedobearX no ale kto zabrania płacić większy kapitał?

Ludzie, nauczcie się że kapitał w racie równej to jest minimalny kapitał jaki trzeba spłacić. Można większy.

* Pomijam banki które biorą opłatę od nadpłaty,nie ma ich wiele.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@wyjechany przygotowałem się na to już jakiś czas temu, dochody wzrosły x2, więc % udziału kosztu kredytu w dochodach wygląda na podobnym poziomie, co nie zmienia faktu, że nikt nie wie co będzie za pół roku. A może dochody spadną, a może rata za 6m wystrzeli na 8k...

@domelradom: jak nikt nie wie co będzie za pół roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
oktaNITRO - > @wyjechany przygotowałem się na to już jakiś czas temu, dochody wzrosły...

źródło: comment_1655367858gSJZpFpJ2e8IylRm9hbT1z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Stragan jak ktoś pracuje za 3500 i ma podejście że musi mieć nieruchomość "jaka rata by nie była" to skończony kretyn który powinien mieć odebrane prawa wyborcze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
- wszystko to wiem, branie kredytu na taką kwotę to była ruletka, liczyłem się z tym, że rata wzrośnie ale nie o tyle i nie w tak krótkim czasie, nikt z nas nie jest jasnowidzem

@domelradom: no zobacz, jakoś ja się wstrzymywałem z kredytem przy niskich stopach, bo wiedziałem że to najgorszy czas na kredytowanie. Każdy kto się minimalnie zainteresował wiedział że prędzej czy później pójdzie do góry. Ale niestety
  • Odpowiedz
@jamajskikanion: Ma. To oczywiście nie jest wynik istnienia samego wirusa, ale działania rządów. Te zamknęły gospodarki, ale jednocześnie nie chciały kompletnego załamania gospodarczego, więc wymyślili takie perpetum mobile. Po prostu drukujesz pieniądze na potęgę i dokładasz do pieca zerowymi stopami. Zobacz sobie jak wyglądały giełdy w 2020. Niby najgorszy rok ever, a rosło wszystko jak szalone - to już była inflacja, tylko na giełdach (każdy amerykanin dostał wtedy po 1000$
  • Odpowiedz
  • 0
@oslet cóż, ja wziąłem malejące te 6 lat temu, 271k kredytu. Jeszcze z MDM, gdzie przez 5 lat nie mogłem nadpłacić powyżej pewnej kwoty, bo bym musiał zwrócić proporcjonalnie do tego ile jeszcze zostało do końca tych 5 lat. I fajnie mi się patrzyło jak przez okres 4 lat spłaciłem więcej kredytu niż kolega, który miał równe i dwa razy dłużej kredyt. Teraz nadplacilem sporo i rata spadła mi mocno, już
  • Odpowiedz