Wpis z mikrobloga

@domelradom: Wychodzi na to, że bardziej opłaca się w dzisiejszych czasach wyłudzić pieniądze i spłacać komornika niż brać kredyt. W tym drugim przypadku przynajmniej masz stałe oprocentowanie i zostawi Ci jeszcze minimalną krajową na życie.
  • Odpowiedz
@v1lk Kolejny wypokowy ekspert, wszystko na chłopski rozum. Rząd nie ma nic wspólnego z podnoszeniem stóp procentowych. Rząd jest winny inflacji często skutkiem jest podwyższenie stóp procentowych przez bank centralny, który jest niezależną od nikogo instytucją i może robić co chce. A stopy procentowe dla kredytobiorców muszą podnosić. Niestety koledze współczuję bo sytuacja nie jest ciekawa, ale pieniądze które pożyczył rok temu, mają mniejszą siłę nabywczą i musi spłacać więcej. Tak
  • Odpowiedz
rząd zawsze wali obywatela przy czym zarabiają krocie


@v1lk: rząd właśnie #!$%@? z tego ma, zarabiają banki w większości zagraniczne. Chociaż co ja tam #!$%@? jak na stołkach w nich rodziny naszych wielce szanownych czempionów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@domelradom: A pamiętam przed pandemia moich znajomych i ALE MUSISZ MIEĆ KREDYT PRZECIEŻ JAK TY SOBIE TO WYOBRAŻASZ, PRAWOE 30 LAT NA KARKU I BEZ KREDYTU? CO BĘDZIESZ ZA WYNAJEM PŁACIĆ. xD
  • Odpowiedz
Rząd nie ma nic wspólnego z podnoszeniem stóp procentowych. Rząd jest winny inflacji często skutkiem jest podwyższenie stóp procentowych przez bank centralny, który jest niezależną od nikogo instytucją i może robić co chce.


@typowysmieszek: Wcale bank centralny nie działał na korzyść rządu, dając im przez długi czas "darmowy pieniądz", a prezes nie jest z partyjnego nadania xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Carguy cudowne uczucie jak 15% zjada inflacja? Trzymasz to chociaż na jakimś oszczędnościowym 5%?wtedy inflacja zjada Ci tylko 10% xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
te scenariusze to takie mało adekwatne (a przynajmniej 2-3 lata temu).

ja np. brałem kredyt przed pandemią w 2018, scenariusz w swoim najgorszym wypadku zakładał, że kredyt dobije do 10% (stopy + wibor + marża).


teraz już mam na poziomie 8%, a podwyżek pewnie jeszcze kilka będzie.


I co dało mi czytanie tego scenariusza w obecnej sytuacji? nic mi nie dało, bo nikt nie mógł przewidzieć 3 lata temu co się odjaniepawli.
  • Odpowiedz
ale pamiętajcie, że wynajem jest dla frajerów xD


@getin: Bo jest, wciąż rośnie wraz z kosztami kredytów, cen nieruchomości i zamożności Polaków. Sam wynajmowałem przez 9 lat i byłem skrajnie głupi, że nie zrobiłem hipoteki z 6 lat temu zaciskając pasa xD Miałbym aktualnie spłacone ze 100k kapitału, a tak poszło w powietrze. Miałbym dodatkowo z 30-40% tańszą nieruchomość niż kupując rok temu.
  • Odpowiedz
no niestety, ja liczyłem na 3600, swoją drogą liczyłem, że skoro stopy wzrastały stopniowo to i kredyt stopniowo będzie wzrastał z opóźnieniem o te 6m. A tu przeliczono na podstawie wczorajszego wskaźnika WIBOR6M i kij.


@domelradom: no to chyba jednak nie czytałeś umowy
  • Odpowiedz
Sam wynajmowałem przez 9 lat i byłem skrajnie głupi, że nie zrobiłem hipoteki z 6 lat temu zaciskając pasa


@XpedobearX: łooo #!$%@?, jakbym 9 lat temu oszczędzał to byłbym milionerę xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
najlepsze jeszcze jest to ze gowno teraz spłacasz z kapitału. Jak stopy spadną za jakieś 2 lata to i tak nie wrócisz to pierwotnej raty :)

@Lancernik:

A dlaczego niby miałby nie wrócić? XD
  • Odpowiedz
no zobacz, jakoś ja się wstrzymywałem z kredytem przy niskich stopach, bo wiedziałem że to najgorszy czas na kredytowanie.


@Unik4t: no i będziesz się bujał bez mieszkania kolejne 15 lat bo w tym #!$%@? bantustanie nigdy nie ma dobrych warunków na branie kredytu XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apee: tak. Zdolność jest, a przy wysokich marża banku jest mała. Marzą jest niezmienna na okres całego kredytu. A WIBOR zmaleje jak się sytuacja w gospodarce uspokoi.
  • Odpowiedz
łooo #!$%@?, jakbym 9 lat temu oszczędzał to byłbym milionerę xD


@getin: To zacznij, bo będziesz dalej takie głupoty #!$%@?ł w internecie. Każdy widział jak ceny nieruchomości idą w górę, ale nadal panowało przekonanie "hehe wynajem daje wolność". #!$%@? a nie wolność xD Wolność w powrocie na garnuszek starych.
  • Odpowiedz
#!$%@? mac, wykopki jak zwykle nie zawodzą.

TRZEBA BYŁO CZYTAC UMOWY

no tak, czytanie uchroniłoby opa od #!$%@? sytuacji światowej i tego, że w Polsce kredyty są skonstruowane tak, żeby to banki zawsze wygrywały.

A
  • Odpowiedz