Wpis z mikrobloga

Kiedy powinien #!$%@?ąć rynek wynajmu? Wołam @mickpl to co się dzieje to teraz absurdalne xD. Zarabiam dobrze bo w okolicach średniej krajowej mieszkam w mieście wojewódzkim ale to #!$%@? absurd żeby singla nie było stać na mieszkanie. Rozumiem że właściciele nieruchomości się zesrali bo wzrosły kredyty ale kiedy stopy procentowe ich tak dosrają żeby musieli obniżyć wynajem by chociaż mieć na ratę? Bo to co się dzieje to aktualnie zaprzeczenie ekonomii i praw wolnego rynku. Wynajem drożeje jak szalony

#wynajem #gospodarka #nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 19
@comamtuwpisac: To nie jest żadne zaprzeczenie rynku, jak twierdzisz. Kapitał kosztuje. A Ty chcesz z niego korzystać, zatem płacisz "jakiś" koszt kapitału. Jedni dostali po babci, inni zainwestowali. Każda z tych osób ma inne koszt kapitału dlatego możesz wybrać ofertę tańszą lub droższą.
Zarabiam dobrze bo w okolicach średniej krajowej


@comamtuwpisac: XD

Znajdź mi inny kraj w którym ktoś kto zarabia w okolicach średniej krajowe nie ma gdzie mieszkać


@comamtuwpisac: a co ma piernik do wiatraka? Beka jest z tego, że OP twierdzi, że zarabia dobrze, bo zarabia okolice średniej krajowej. Skoro zarabia okolice średniej, to zarabia średnio jak sama nazwa wskazuje. Zwłaszcza w mieście wojewódzkim.
No i niestety muszę Cię zmartwić, ale
Znajdź mi inny kraj w którym ktoś kto zarabia w okolicach średniej krajowe nie ma gdzie mieszkać


@comamtuwpisac: Masz gdzie mieszkać i w spokoju się za to utrzymasz. Tylko nie tam gdzie chcesz. Porównujesz średnią zarobków w kraju do miasta wojewódzkiego gdzie średnia zarobków może być i o połowę wyższa. Zarabiając średnią krajową w mieście niestety zarabiasz dużo poniżej średniej miejskiej i faktycznie może cię nie być stać na mieszkanie w
Znajdź mi inny kraj w którym ktoś kto zarabia w okolicach średniej krajowe nie ma gdzie mieszkać


@comamtuwpisac: w innych krajach za minimalną a tym bardziej za średnią można godnie w miarę zyć. Odłożyć coś. A u nas? No nie sądzę.
@comamtuwpisac: Jesień się zacznie, ale dopiero na wiosnę przyjdzie odwilż jak już wszyscy się wystrzelają z ostrzednosci.

Na razie jesteśmy na etapie: będzie ciężko, trzeba się przygotowac, ale mnie ominie. Może sąsiada, może brata szwagra żony ale ja dam radę.

Nie. Straci 80-90% populacji.
nie licząc małych firm gdzie płacą mniej


@KakaowyTaboret: nie licząc również przedsiębiorców, ludków na b2b i tych na minimalnej, którzy resztę dostają pod stołem.
Z całym szacunkiem dla OPa, ale średnia krajowa to nie są dobre zarobki. Są średnie i nic dziwnego, że przy takich zarobkach singla nie stać na nowe mieszkanie w dużym mieście.
@u-kill-u-homo

Ludków na b2b nie ma aż tak dużo jak osób na minimalnej w małych przedsiębiorstwach ¯_(ツ)_/¯ a co do reszty pod stołem- w małej części te osoby dostają tyle by wyszła średnia krajowa. W sektorze małych firm których GUS nie liczy pracuje kilka milionów ludzi o wiele więcej niż ludków na b2b. Chyba, że uważasz że kasa od ludków na b2b i przedsiębiorców jest tak wielka, że średnią krajowa jest wyższa.