Wpis z mikrobloga

Mojemu osiołkowi BH stuknęło dziś 5 lat i jakieś 125 tys. przejechanych km z czego niezaniedbywalna liczba po gruzach, #!$%@? i innych błotach. Kilka wypraw dookoła Polski, dwa Eutrotripy, tysiące #kwadraty i nie mówi, że chce przestać! Bije terenowo niejeden samochód służbowy, a przebiegiem zarówno Mercedesa Beczkę jak i Passata w tedeiku! Niech żyje, niech żyje, niech żyje!

#metaxynarowerze #rower
Pobierz metaxy - Mojemu osiołkowi BH stuknęło dziś 5 lat i jakieś 125 tys. przejechanych km z...
źródło: comment_1654680295l4h7pkRzvQHgBLIPnynfPl.jpg
  • 126
czesto jeździsz pociagiem, jak rozwiązujesz problem butów z blokami?


@cnka: w ogóle. I problem niszczenia się bloków przez pociąg w zasadzie nie występuje. W szosowych blokach chodzę i noszę rower na gruzach, więc posadzkami na PKP nie przejmowałbym się wcale.

chłop co robi więcej kilometrów rowerem niż wiele ludzi autami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@krabozwierz: nie jest to wielki wyczyn, jak ktoś mieszka i pracuje w
obecnie nawet Tiagra jest zupełnie spoko, a 105 wystarczy dosłownie 99% ludzi. Posiadanie Ultegry czy Dura Ace, to kwestia chęci posiadania czegoś lepszego dla poprawy samopoczucia i trochę łatwiej taki rower potem sprzedać tym co chcą też "coś lepszego". A utrzymanie ultegry jest znacznie droższe niż 105.


@metaxy: O, przypomniałeś mi - https://sport.onet.pl/kolarstwo/jak-przejechac-100-km-na-rowerze-szosowym-ekspert-przedstawia-szczegolowy-plan/1g4sbp2

Kolejne pytanie dotyczące sprzętu: czy spodenki kolarskie muszą mieć szelki?

Spodenki kolarskie po prostu lepiej się trzymają z
@metaxy: No jak się pochwaliłeś, to nie będziesz mógł cofnąć licznika przy ewentualnej sprzedaży.

Jak wchodzę na swoje kwadraty, to Ty już tam byłeś, jesteś nr 1 w Polsce? Gratuluję i podziwiam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@metaxy: Też mam takie podejście co do osprzętu. Wziąłem szosę z deca na 105 i nie mogę się nadziwić jak wszechstronny i wystarczający jest to osprzęt.
po Tribanie RC520 jakoś nie mogę się przekonać do tarcz.


@metaxy: bo tam są te durne zaciski TRP. Też się z tym męczyłem rok i wymieniłem tydzień temu klamki na też 105 ale hydrauliczne i zaciski na hydrauliczne 105 na przód i Deore na tył - teraz jest cudownie. Także ocenianie tarcz poprzez Tribana 520 jest niesprawiedliwe bo to te gownianie wymysły hydrauliczno-mechaniczne od TRP tam psują smak życia
@metaxy: no i do tego nie hamują xD

generalnie wymiana na nowe hydrauliczne 105 wyszła mnie 600zł po sprzedaniu TRP i mechanicznych klamek 105 na olx. IMO najlepsza inwestycja roku. Także polecam każdemu użytkownikowi Tribana zaraz po kupnie sprzedaż ww. elementów, przejście na prawdziwe hamulce wyjdzie Was grosze (ja sprzedawałem używane podzespoły a kupowałem nowe) a życia sobie nie zatrujecie.
@metaxy: co to za kółka u siebie masz dokładnie? Sam jeżdżę jeszcze na Shimano Wh-R500 ale łożyska i uszczelnienie w nich to tragedia - unikam jazdy w deszczu a i tak zbierają syf i zużywają się tragicznie szybko. Moja spora masa może mieć na to wpływ znaczący ( ͡° ͜ʖ ͡°)