Wpis z mikrobloga

Doprowadził całe rodziny nad przepaść i kopnął je w tylek.


@Gwendeith: nie on, a 50 lat komuny

to tak jakby oskarżać kogoś w przyszłości za np. 5-10 lat, że przeprowadza przez pisowski kryzys
  • Odpowiedz
Widzę że sroga gównoburza, więc się włącze bo czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyższego wykształcenia pod tym względem mam tyle co mnie nauczyli na uczelni makroekonomii zanim #!$%@?łem przez chemię, ale się wypowiem bo mam jakąś tam perspektywę z obu stron
Przemiana była bardzo nieprzyjemna i wiele osób mocno przez nią wycierpiało, ale innej opcji zasadniczo nie było żeby zbudować solidną i prężną gospodarkę. Siłę pieniądza buduje
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Jak to Leszku, nie słyszałeś? 20% podwyżki dla wszystkich urzędasów i obniżenie odsetek kredytów do wysokości sprzed roku. To na pewno pomoże.
  • Odpowiedz
@octave25: ludzi znam akurat sporo, dlatego mówię że zazwyczaj to chłop bez wykształcenia i z "chłopskim rozumem" będzie się wypowiadał na temat ekonomii, polityki, wojskowości etc mimo braku pojęcia, i nie będzie przyjmował innej wersji wydarzeń niż ta jego
Nie mówię że wśród osób wykształconych takiego podejścia nie ma, jest ono poprostu rzadsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skąd ta nie nienawiść do Balcerowicza, zabił ci psa?
  • Odpowiedz
Ja pamietam tamte czasy spaniałe xD także nie #!$%@?


@octave25: Dobry to był czas, można było się dorobić zakładając własny biznes - było łatwiej, bo nie było takiej konkurencji na rynku. Lata 90-te były idealnym momentem na podniesienie własnej stopy życiowej, ale pod warunkiem, że miałeś pomysł na siebie i byłeś gotowy pracować ponad standardowe 8 godzin.
  • Odpowiedz
@Mac02: no na przykład kredyty, które mieli ludzie i które przez noc wzrosły o kilka tysięcy procent? To jest prawidłowa transformacja okradanie ludzi na lata? Moja matka stała w kolejce żeby spłacić 300% wzrost kredytu, miała zapisaną i podstęplowaną cenę w kolejce jakby z niej wyszła to kolejka z następnego dnia kolejne wzrosty.
Reformacja finansów może i dobra, ale to że okradziono wiele osób podobnie jak teraz pis też jest
  • Odpowiedz
@Mac02: Zgadzam sie z Twoim wpisem ale spotykam codziennie na drodze ludzi którzy uważają za hasło "Balcerowicz musi odejsc" za coś co jest ich ideom i teraz sobie pomyśl jak było teraz jak jest teraz.
  • Odpowiedz
Gdyby nie on to gospodarczo bylibyśmy druga Ukraina... Doucz się, poczytaj, a najlepiej nie wypowiadaj... To jest światowy autorytet w dziedzinie ekonomii i transformacji, wykłada na najlepszych uniwerkach na świecie, transformacja Polski jest podawana jako wzór transformacji...


@Mac02: mało tego kumple, którym darmową kasę załatwił nawet nobla mu chcieli dać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mac02 Transformacja jak wszystko co się dzieje na świecie. Ten kto ma zarobić, ten zarobi. W tamtych czasach, jak się wiedziało co i jak, to takie wałki poszły, że to głowa mała. Ale czy się udało zmienić system? Owszem.

To samo będzie z globalnym ociepleniem. To samo jest z wojną na Ukrainie i tak samo jest i będzie z każdym dużym przedwsięzięciem.
  • Odpowiedz
@Mac02: Kolego, dziękuje za twoje wpisy. Odzyskałem wiarę w wykop, niedość, ze rozsądna wypowiedz to jeszcze dostajesz sporo plusów.


@miki4ever: Ty taki stary dziad to propsujesz? Ma plusy wśród dzieciaków. Balcerek sknocił po całości, fakt nigdy się nie dowiemy czy kto inny nie sknocił by jeszcze bardziej ale wyskakiwanie, ze gdyby nie Balcerek to by była druga Ukraina to głupota.
Balcerowicz to demagog tak jak i większość jego
  • Odpowiedz