Wpis z mikrobloga

Ceny mieszkań na #wynajem w #szczecin to jakiś żart. Obecnie mieszkam na wynajem i w tym miesiącu kończy mi się umowa. Miałem się spotkać z właścicielka by podpisać nowa a ona mi wyskakuje teraz nagle ze okej możemy podpisać ale opłata za wynajem wzrasta o 500 zł XD #!$%@?. Czemu wzrasta? Bo jej koleżanka tez sobie podwyższyła a ona nie chce być gorsza
#zalesie
  • 23
@urodzajnaziemia: A jak nowa oferta ma się do innych ofert na rynku? Generalnie to wszystko podrożało w #!$%@?,
Ja czekam na podwyżkę czynszu w moim mieszkaniu (obecnie mam 570, a spodziewam się min. 670 po podwyżce ogrzewania, wody i pewnie czegoś tam jeszcze) plus oczywiście raty krechy 2200 (pewnie zaraz 2400)
@urodzajnaziemia: Dlatego wykopki śmieją się z kredyciarzy i myślą, że są cwaniakami, bo oni nie władowali się w kredyt, tylko wynajmują.

Problem jest taki, że teraz kredyciarze, którzy kupili sobie na kredyt mieszkania „pod inwestycję”, muszą podnosić ceny, żeby ratować sobie dupsko, a cała reszta rynku wychodzi z założenia, że też podniesie, w końcu można nieźle zarobić, a i tak będą konkurencyjni. ¯_(ツ)_/¯