Wpis z mikrobloga

@Konigstiger44: ja tam w to nie wierzę. problem w tym, że mam w dalszej rodzinie taką ciotkę. dodatkowo jej nie trawię. okropne babsko z wielkim ego. podobno ma na koncie wynajdywanie wody. ma też jakieś te słynne bijoprundy.

no i problem w tym, że to babsko jak miałem 8 lat i potworne bóle kolan wyleczyło mnie tymi bijoprundami.
jest to bardzo przykra sytuacja, przyznać to o takiej okropnej babie ¯\_(ツ)_/¯
@Konigstiger44: to prawda - działa; u mnie teściowa przyszła na działkę i sprawdzała prowizorycznymi różdżkami, które zrobiłem z drutów miedzianych. Wyznaczyła obszar i powiedziałą "tutaj mają kopać". Zamówiłem ekipę od studni i powiedziałem, że mają wiercić w tym miejscu bo teściowa tak powiedziała. Gościu się zaśmiał i powiedział, że OK ale tylko dwie próby a dalej dodatkowo płatne. Na 18 metrach dotarli do źródła za pierwszym razem. Woda wyśmienita po dziś
@Konigstiger44 Od zawsze fascynowało mnie jak wiele ludzi w Polsce wierzy w te brednie o różdżkarstwie xD

Dodatkowo z tymi ludźmi nie da się dyskutować, bo każdy argument poparty jakimiś badaniami, czy inną opinią geologa podważą swoim dowodem anegdotycznym, że Ci naukowcy to się nie znają, bo JO ŻEM TRZYDZIESCI LAT TEMU WIDZIOŁ NA WŁASNE OCZY JAK MÓJ DZIADEK / SZWAGIER / LOKALNY SZAMAN WYKOPOŁ STUDNIE, KTOREJ MIEJSCE WYZNACZYL WCZESNIEJ RÓŻDZKOM, WIEC
@StarySer: Tzw. fringe science (badania z marginesu / niszowe / z przymrużeniem oka). Kto chce niech wierzy...
Radiations and Waves - Sources of Our Life by Georges Lakhovsky (1941)
The Secret of Life - Cosmic Rays and Vital Radiations by George Lakhovsky
Physique micro-vibratoire et forces invisibles par A. de Belizal & P.A. Morel (1976)
Jeszcze była psychotronika i prof. dr. Andrija Puharić (Henry Puharich), którego badania były cenione przez hippiesów
@Konigstiger44 w latach 80tych u moich dziadków nie było wodociągów i wykopali kilka dołków przy domu, żeby znaleźć dobre miejsce na studnię. No ale pech chciał, że jak głęboko by nie kopali to wody nie było. Już w akcie desperacji, mimo że nie wierzyli w te czary mary, wezwali takiego czarodzieja z różczką. Gościu się pokręcił po polu i oczywiście po kilku minutach już mu tam konar zaczął drgać. Mówi, że to
@Konigstiger44: powiem wam tak, wziąłem gałąź wierzby i ciągnęło ja w dół z taka siła ze nie mogłem jej utrzymać. Teściowi wychodziło tak samo. Znajdywalo stare studnie bez problemu oraz żyły wodne.

Wszystko tez zależy na jakim poziomie jest pobliska rzeka czy jakakolwiek woda.

Nie wszedzie można ja znaleźć, kiedyś ekipa od robienia studni dokopała się do 100 metrów i nic nie było.
Sam nie wierzę w różdżkarstwo ale kiedys mój kumpel wpadł do mnie na piwko i jakoś się zgadaliśmy na temat szukania dryn różdżkami, po czy ten wziął dwa druty, wygiął je sobie i chodził po moim podwórku pokazujac wszystkie wodociągi, rury kanalizacyjne, dryny, itp. z dokładnością do kilku cm. Nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć.
@Konigstiger44: Tak działa, że jak chłopaki przyjechali do mnie wiercić studnie to tylko zapytali „gdzie pan chce tę studnie?” ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak zapytałem skąd wiedzą czy będzie woda to powiedzieli, że panie, woda to jest wszędzie, tylko na rożnej głębokości

Te różdżki i sprawdzanie wody to taki wał, że kosmos xD Kto w takie bzdury wierzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Konigstiger44: też nie wierzę do końca, że one znajdują wodę, ale zrobiłem z elektrody spawalniczej takie dwie różdżki i o dziwo coś je skręcało, było czuć jakby je silne magnesy krzyżowały, każdy może sobie sprawdzić, u mnie działało jak przechodziłem nad rurą z wodą miejską