Wpis z mikrobloga

Dostałem taką wycenę mebli do mieszkania:

- szafa w sypialni (długa na 3 metry) - ok 7-9 tys zł

- szafa w korytarzu (długa na 160 cm) - ok 6-8 tys zł

- meble łazienkowe (szafka pod umywalkę, szafka nad WC i zabudowa pralki i suszarki) - ok 8-9 tys zł

To są koszta uśrednione, w zależności od wybranych materiałów i systemów mogą być niższe lub wyższe (np front laminowany będzie tańszy niż lakierowany, również jeśli w zabudowach będą się powtarzały te same materiały obniży to koszt).


Co myślicie? Dużo/mało?

#mieszkanie #deweloperka #budujzwykopem #rynekpierwotny #nieruchomosci #remont #stolarz #stolarka
  • 26
@becvvv: Dużo czy mało to jest kwestia indywidualna. Dla porównania, ponad rok temu zamówiłam: szafę w zabudowie: 2x lustra + 2x lacobel, długa na 4,6m i wysoka 2,8m: 10k. Zabudowa łazienkowa jak u Ciebie tylko bez szafki pod umywalkę, całość na wysoki połysk: 5k.
@becvvv: ceny totalnie z dupy. niektórzy "fachowcy" po prostu szukają frajerów. ja za dwie podobne szafy (również do pokoju i korytarzu) zapłaciłem mniej niż ty za jedną. znajdź kogoś normalnego, a nie złodzieja.
@becvvv: stolarz spod wawy zrobił kuzynce 3 metrową kuchnie (na jednej ścianie) + zabudowa nad wolnostojącą lodówką za 10 koła. Meble pod sam sufit. W okolicach lockdownu czyli niedawno. Przy kuchni więcej roboty więc sama szafa, nawet przesuwana, w cenie ok 9k to trochę dużo.
@becvvv: robiłem teraz sam szafę na 3 m, głębokość 0.7m i za materiał zapłaciłem 2600zl, matematykę zostawiam Tobie ;)
Drzwi przesuwne na systemie sevroll, bez luster. Z narzędzi potrzebujesz wkrętarki i wiertarki