Wpis z mikrobloga

Dostałem taką wycenę mebli do mieszkania:

- szafa w sypialni (długa na 3 metry) - ok 7-9 tys zł

- szafa w korytarzu (długa na 160 cm) - ok 6-8 tys zł

- meble łazienkowe (szafka pod umywalkę, szafka nad WC i zabudowa pralki i suszarki) - ok 8-9 tys zł

To są koszta uśrednione, w zależności od wybranych materiałów i systemów mogą być niższe lub wyższe (np front laminowany będzie tańszy niż lakierowany, również jeśli w zabudowach będą się powtarzały te same materiały obniży to koszt).


Co myślicie? Dużo/mało?

#mieszkanie #deweloperka #budujzwykopem #rynekpierwotny #nieruchomosci #remont #stolarz #stolarka
  • 26
  • Odpowiedz
szafa w korytarzu (długa na 160 cm) - ok 6-8 tys zł


@becvvv: Za 1.2 metra rodzice płacili dwa lata temu 1800 PLN. Nawet przy obecnych cenach materiałów uważam, że jesteś ruchany.
  • Odpowiedz
@becvvv: Standardowo, możesz szukać taniej, mój facet robił sam w salonie, za wolnostojącą, dł.245, h=260, materiał z półkami w środku wyszedł prawie 3k ale tak jak ktoś powiedział jakby miał komuś robić to za mniej niż 6 by nie zrobił bo dużo czasu to zajęło, no i taki przedsiębiorca płaci pewnie ok.2k zlodziejskich składek i jeszcze podatek do tego więc musi sobie to wliczać w klientów ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
@becvvv: Takie są niestety ceny. Robiłem szafy niedawno, na cenę ma wpływ ilość systemów, szuflad itd. Przy czym zastanawia tak mała różnica między szafami w sypialni i korytarzu.
U mnie za 3 szafy, w sumie ponad 6m, sporo szuflad, szuflady na buty itd. wyszło ok 23k
  • Odpowiedz
@becvvv: Aha, no i u mnie drzwi otwierane, nie przesuwne. To podobno tez podbija cenę, bo trzeba zrobić całe skrzynie. Szafy z przesuwnymi o we wnękach, to od biedy można same drzwi zrobić i cześć półek itd montować na ścianę. Kwestia konstrukcji.

Nie mniej jednak cena realistyczna i takie są stawki.
Materiał to jedno, drugie to dojazd na pomiary, potem dojazd na montaż. I pewnie z 1-2 dni na rzeczywiste poskładanie.
  • Odpowiedz
robiłem teraz sam szafę na 3 m, głębokość 0.7m i za materiał zapłaciłem 2600zl, matematykę zostawiam Tobie ;)

Drzwi przesuwne na systemie sevroll, bez luster.


@benetti: Gdzie zamawiałeś materiał? W jakiejś lokalnej hurtowni, firmie która przycina na wymiar od razu czy jak to zorganizowałeś?
  • Odpowiedz