Wpis z mikrobloga

@Zgrywajac_twardziela: Do USA warto jechać jak masz kilkanaście baniek na koncie i cie będzie stać na mieszkanie/dom na chronionym osiedlu, duże bezpieczne auto i na tipy. Bez kasy życie w stanach jest dużo gorsze niż w Europie nawet w Polsce. Ale jak jesteś nieco majętniejszy to w ameryce znajdziesz więcej rozrywek i wyższy komfort życia (ale za dużo wyższe pieniądze).
  • Odpowiedz
@Tommy__: Dochodzę do wniosku, że USA to g---o kraj w porównaniu z Polską:
- w Polsce nikt nie wejdzie do szkoły czy galerii i nie będzie strzelał do ludzi
- w Polsce jest znacznie bezpieczniej, nie ma tylu psychopatów, ćpunów, morderców
- w Polsce rachunek za głupi zabieg, albo pobyt w szpitalu nie doprowadza ludzi do bankructwa
- w Polsce bez problemu można przemieszczać się bez samochodu, Amerykanie są od
  • Odpowiedz
via Android
  • 12
@ekond mając kilkanaście baniek na koncie dlaczego uważasz, że bym miał lepiej w USA niż np w rozwiniętych krajach Europy? Jakie będę tam miał rozrywki jakich nie mam w Europie?
  • Odpowiedz
@Tommy__: W USA tak zawsze było, potwierdzam z pierwszej ręki bo sam byłem zaskoczony tym syfem jak byłem tam w 2003, czyli za czasów wiz. Po prostu wtedy docierała do nas tylko propagandowa papka z hollywood i MTV że tam wszystko jest piękne a każdy bogaty, a dzisiaj przez social media każdy może zobaczyć jak jest na prawdę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 83
@becetbreak to prawda, człowiek się naogladal telewizji, sam pamiętam jak leciało MTV Cribs i tam pokazywali chatę 50 centa, wielka willa, 5 Ferrari w garażu a potem była polska edycja i pokazali jak Peja mieszka. Zwykle mieszkanie w bloku, jedyna różnica od innych to pamiątki i płyty na ścianach. Pod blokiem paroletni samochód.

I na tej podstawie robiłem sobie opinie między różnicą w życiu w Polsce i USA xD
  • Odpowiedz
@Wronski444: jak jesteś specjalista IT to wymienione przez Ciebie kraje i tak będą lepszą opcją xD


@Zgrywajac_twardziela: Lol, jak jesteś pracownikiem IT to może tak, ale jak jesteś specjalistą to wciąż w US są najważniejsze działy R&D wszystkich istotnych firm, w Europie takie Apple czy Google zatrudniają głównie księgowych. Na prawdziwą karierę w dużym IT zawsze USA > Europa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 13
@piker to prawda, pracownicy IT w R&D w USA mają się świetnie ale to jest wisienka na torcie, reszta nie ma tak dobrze + się boi, że ich dział przeniosą do Polski, Ukrainy czy do Indii
  • Odpowiedz
@Tommy__: Dokladnie MTV Cribs, Pimp My Ride, jeszcze był taki program My Sweet Sixteen po którym Polak to myślał że kazdy amerykanin na 16 urodziny dostaje imprezę w klubie z obecnością gwiazd, a na prezent Benteya albo Ferrari. A potem jedzie do takiego NYC i się okazuje że ulice z------e bezdomnymi i narkomanami, ludzie mieszkają w norach o niskim standardzie albo przyczepach za maistem, a w nocy budzą cię strzały
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: Wszystko zależy jakie się ma priorytety i preferencje, w jakimś wąskim gronie specjalistów pewnie się w USA zarabia krocie, ale na to można odbić piłeczkę, że z kolei na opiekę medyczną wydaje się krocie, traci się kupę czasu na dojazdy, bo jest kiepska organizacja przestrzenna itd. Jeśli chodzi o standard usług powiedzmy socjalnych to USA są bardzo kiepską opcją o ile nie jest się bardzo wysoko cenionym specjalistą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 18
@becetbreak ja miałem nauczyciela w szkole, który mówił, że w tej Ameryce to nikt nawet auta nie zamyka i zostawia na widoku laptopa, bo i tak nikt nie ukradnie bo na takie rzeczy tam się pracuje parę dni a policja działa bardzo dobrze z bandytami xD
  • Odpowiedz