Wpis z mikrobloga

Rozumiem problem rowerów szosowych. Sam mam motocykl krosowy i muszę jeździć nim po parkach i trawnikach bo w moim mieście nie ma torów dla motocykli. A jak jedziemy grupą, bo musimy się umawiać w grupach, to rozjeżdżamy rolnikom pola bo tam jest najwięcej miejsca. Trochę się #!$%@?ą no ale w końcu mam rower szosowy, yyy.., wróć, motocykl krosowy i muszę nim jeździć wszędzie gdzie się da.
#motocykle #rower #motoryzacja #samochody
  • 93
@kaluka106: rowerzyści mają się poruszać DDR'ach bo są takie przepisy i są zobligowani do ich przestrzegania. a jak pedalarze szosowi jęczą że nie bo sobie kółeczka z karbonu zniszczą, spadnie im średnia w stravie o 0,2137km/h czy przeszkadza im stara baba która wraca damką z zakupami to niech zgłoszą projekt zmiany przepisów z konkretnymi zmianami i będzie po problemie.
@ponurytraktorzysta:
no jak ide ciagiem pieszo-rowerowym, to zawsze chodze po czesci rowerowej bo tam jest gladsza powierzchnia. A moje buty nie sa dostosowane do krzywych chodnikow i po co mam sie potykac o plytki chodnikowe

jak mozna takie chodniki robic jak picrel? z jak ktos z wozkiem dzieciencym idzi to juz w ogole masakra jakas
Pobierz
źródło: comment_1653378860aBeriUNhMdLqNvRVIVodr5.jpg
@ponurytraktorzysta, @lktr1, @zaczalem_cwiczyc i inii przekonani o bezwzględnym obowiązku jazdy po "ścieżce": tak, ma obowiązek, ale...

Jeśli przeczytasz i zrozumiesz przepis, to okazuje się że nie jest to obowiązek bezwzględny. Masz jechać DDR jeśli jest wyznaczona w kierunku w którym się przemieszczasz. Co to znaczy? Ano czasami znaczy, że możesz jechać jezdnią, nawet gdy DDR masz po prawej stronie. Ale jak to? An o tak: np. DDR dochodzi do skrzyżowania
Pobierz
źródło: comment_1653379340Temo3C4rjy61mtdzDq7SKZ.jpg
@Tymajster: najlepiej to widać jak jedziesz dwupasmówką z ogr do 50 km/h - cały lewy pas wolny, ale zawsze znajdzie się jakiś debil wśród kierowców, który zamiast lewym pasem będzie starał się zmieścić z rowerzystą na prawym. Tak się dzieje zazwyczaj właśnie jak jedziesz przy krawężniku, dlatego trzeba jechać tak jak samochody - śladem prawych kół na asfalcie :)
I tu znowu kierowcy podniosą wrzask - masz jechać przy krawężniku, a
to złóżcie projekt obywatelski do zmian w kodeksie ruchu drogowego


@lktr1: po co mam składać projekt obywatelski żeby mi zmienili DDRa na taki na którym muszę jechać, skoro mam taki po którym nie muszę :D

A zdjęcie powyżej pokazuje że na szosie można jeździć w każdym warunkach i nic się nie dzieje z rowerem oprócz ubłocenia. Za to o tym że się kółka połamią na DDRze czytam tu od ludzi nie
@lktr1: kłamie, albo ma koła których i tak nie ma 95% szosiarzy, pomijając że nie odróżnisz na laickie oko gravela od szosy i opony 35 od 28, która jest skrojona pod leśne szutry z kamyczkami. W jaki sposób miałaby ścieżka rowerowa jej zaszkodzić :D
dlatego nie toleruje #!$%@? że muszę po ulicy jechać bo cośtam, cośtam

te konkretne zjawisko dotyczy tylko szosowców


@lktr1: no właśnie nie tylko, co już raz Ci wyłuszczyłem. Wszystko zgodnie z przepisami, a wręcz po to by ich nie łamać (jeździć po przejściach dla pieszych). Tyle, że ciężko jest dyskutować z faktami i łatwiej jest przyssać się do cienkich oponek szosowców, c'nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)