Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Trafnie nazwałem twoje zachowanie. Wszelkie interpretacje prawne wprost mówią, że głoszone przez Ciebie tezy są błędne i nie ma żadnego przepisu nakazującego rowerzystom jazdę w tej sytuacji po CPR.

@ZmiksowanaFretka:

Jeśli chodzi ogólnie o jazdę po CPR to jest. W tej sytuacji zależy od oznaczenia wcześniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@2-aminopirydyna: kupił rower, którym nie da się normalnie jeździć i teraz dla Jaśnie Pana proszę przebudować cała infrastrukturę miejską bo strój oprócz jaj ucisnął mózg i będzie terroryzował swoją kozą na pedały kierowców ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
W skrócie.
- wszyscy stoją w korku
- 2 kolarzy nic nie zmienia w szybkości jazdy(szosa się szybciej zbiera niż samochód)
- jest droga rowerowa z drugiej strony jezdni - nie da się na nią wskoczyć bez łamania przepisów (podwójna ciągła/powodowanie niebezpieczeństwa)

Ja codziennie jeżdżę na szosie/gravelu/mtb. Nie raz miałem sytuacje gdzie z chęcią wskoczył bym na drogę rowerowa obok gdyby była taka możliwość. Może to śmieszne ale 20 cm krawężnika to
  • Odpowiedz
@guru8:

nie ma obowiązku poruszania się tym czymś po lewej stronie, co wyraźnie stwierdza kodeks drogowy,


Nie tym czymś, tylko DDR, która jest oznakowana znakami poziomymi, więc jest obowiązek jazdy tą właśnie drogą.

Natomiast nie zmienia to faktu, że w sytuacji na zdjęciu nie mają jak tam przejechać. Nie wiem natomiast jak sytuacja wyglądała wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@2-aminopirydyna: a to nie ul Pełczyńska? Jeżdżę tamtędy codziennie rowerem do pracy piękną szeroką ścieżką rowerową. Ta ścieżka ma niecałe dwa lata, jest zajebista! Jak można być takim dzbanem bez ucha jak oni? ( _)
  • Odpowiedz