Wpis z mikrobloga

nie będę ci odpowiadał, bo w pierwszym komentarzu mówiłem na ten temat. Nie mówiłem, że rowerzyści powinni się cofnąć.


@cyberchosnek: Żartowałeś czy pisałeś na serio?
Wiem, że w którymś komentarzu pisałeś o ścieżce a nie do drodze dla rowerów.Dziwne to bo ścieżek już nie ma od 18 lat.Potem było kirka nowelizacji przepisów wiec trudno dopasował któreś z tych przepisów do aktualnej sytuacji .Są np przepisy które mówię gdzie powinien być znak
  • Odpowiedz
Nie wypowiadałem się czy konkretnie w tej sytuacji mają taki obowiązek. Aczkolwiek byłbym oszczędny w wyrokowaniu czy na pewno nie mają czy mają bo to zależy od konkretnego oznakowania i sytuacji. To zdjęcie to za mało by to ocenić. Bo jeśli wcześniej była DDR czy CPR oznaczona właściwie, biegła w kierunku dla jakiego jadą (nie ma znaczenia po której stronie) i była możliwość wjechania na nią to mają obowiązek. To czy oznakowanie
  • Odpowiedz
@Defender: Przecież ścieżki od dziesiątek lat są pofragmentowane i nie spełniają standardów zarówno z przepisów o budowie dróg jak i z nieformalnych przepisów zwanych dobrymi praktykami i nikt nigdy za spieprzenie projektu nie poszedł siedzieć.Jeśli ktoś od 30 lat jeździł ta ulica i nagle otworzyli jakaś ścieżkę to często bywa ze się o niej przypomni dopiero jak się ja zobaczy .Pytanie czy ścieżki się buduje dla wygody kierowców czy rowerzystów? Bo
  • Odpowiedz