Wpis z mikrobloga

. Jesteśmy kolonią kapitału a nadal zaklinacie rzeczywistość.


@WafleMichaua: a przy okazji frontowym krajem kapitalistów ( tzn NATO) który nadstawia kark i naraża się wojną a mimo to jesteśmy najbardziej #!$%@? na kredytach w europie xD
Jak słodko.
  • Odpowiedz
Just sayin - jakby pielęgniarki i ratownicy medyczni się zaczęli masowo przebranżawiać, to praca tych pozostałych powinna być wyceniona dużo wyżej, więc spokojnie - stać by nas było na ich usługi :)


@Orzeech: chyba odwrotnie - istotna część społeczeństwa nie miałaby dostępu do podstawowej służby zdrowia.

Nic Ci sie nie należy.


uczciwie pracującym ludziom należy się godne życie, koniec i kropka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DarkZizi: ta kobieta zadała pytanie dlaczego we Francji jest możliwość stałej stopy, a u nas nie. Odpowiedź jest prosta: system prawny pozwala na zarządzanie ryzykiem w sposób zupełnie inny niż u nas. Słabość systemu prawnego to słabość władzy ustawodawczej. Dlaczego ta pani pieprzy farmazony o dzieciach i wychowaniu zamiast o sekurytyzacji, listach zastawnych, obligacjach zabezpieczanych długiem i zarządzaniu ryzykiem? Bo łatwiej rzucać slogany i populistyczne hasła, że banki się bogacą
  • Odpowiedz
@AshtarPL: czyli rozmnażać się i godnie żyć mogą tylko programiści15k? Jak ktoś zarabia 4 tys. - kasjerka w sklepie, mechanik samochodowy, robotnik budowlany nie może mieć dzieci, ani swojego lokum? Co się tym biedakom w ogóle roi w głowie, nie?
  • Odpowiedz
synku, zeby nie przedłużać, z doswiadczenia wiem ze zycie nie jest czarno białe, jak to starasz sie pokazać. Pozycjesz troche, wyjdziesz z maminej piwnicy, weźmiesz na siebie trochę obowiązków i odpowiedzialności i w końcu zrozumiesz jakim byłeś wioskowym błaznem na wykopie. Strzelam, że jestes wyborcą ruskich onuc z konfy, którzy swój elektorat właśnie upatrują w bajkopisarzach teoretykach i koniobijcach, ktorym dopiero zaczyna rosnąć owłosienie lonowe. Spokojnie, w tym temacie tez zmądrzejesz i
  • Odpowiedz
@Orzeech: Ja nie neguję, że lepiej przy dziecku zawsze mieć więcej, niż mniej, ale pisanie takich rzeczy jak wyżej cytowałem, to już kuriozum

Sam nie zarabiam jakiś kokosów, ale wydaję kupę hajsu na różne mniejsze i większe bzdury, fanaberie i nie wyobrażam sobie w obecnym stanie materialnym mieć dziecka, choć mógłbym wraz z narzeczoną najpewniej zapewnić mu naprawdę spoko życie.

To też zależy od tego jak człowiek żyje w sporej
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: Niestety raczej wystąpiłoby moim zdaniem w naszym pięknym kraju coś innego, podobnie jak teraz: byłyby chroniczne braki wśród pielęgniarek i ratowników, bo nie pozwala się rynkowi wycenić ich pracy (powinni być 2-3x lepiej opłacani niż obecnie IMO)

Nie zgodzę się z drugim zdaniem, bo każdy sobie może "godne" zdefiniować inaczej. Też chciałbym bardzo, żeby każdemu pracującemu się dobrze żyło i stać go było na fajny dom/mieszkanie, opiekę medyczną, samochód,
  • Odpowiedz
@DarkZizi: no super, #!$%@? gospodarkę żeby życiowe niedorajdy tzw. "kredyciarze" mieli swoje własne mieszkanie w dużym mieście ofc najlepiej w centrum chociaż nigdy na to nie zasłużyli i mają zbyt wysoko dupę by zamieszkać w mniejszym mieście i samemu dorobić się uczciwie mieszkania bez rozkradania ludzi zaradnych i stabilności polskiej gospodarki i waluty. to, ze ten wpis i komentarze go broniące mają tyle plusów pokazuje jakimi debilami jest większość społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@Orzeech: Jeśli z tego wyczytałeś, że dziecku się z tego tytułu stała krzywda, to ja już nie wiem xD

To też zależy od tego jak człowiek żyje w sporej mierze, bo moja mama wykonuje zwykłą fizyczną pracę, jakiś czas temu jeszcze mieszkała na wynajmie z partnerem, który też zarabiał coś koło tego 3k netto i moja siostra zawsze nowe ciuchy, buty, telefon, laptop, lekcje angielskiego dodatkowe, kolonie, korepetycje z innych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Im_from_alaska: ja to w 100% rozumiem, są chociażby nieoczekiwane problemy zdrowotne, kiedy trzeba wybulić x tysięcy albo męczyć się z polską służbą zdrowia. Jednak niemożność kupienia dziecku iPhona i modnych ubrań moim zdaniem nie przekreśla możliwości posiadania dziecka. A zajęcia nie zastąpią obecności, i gotowości do pomocy, rodzica. Patologię widzę równie często w rodzinach lekarzy i dyrektorów co u pracowników fizycznych, po prostu przybiera ona inną formę. A rozpieszczanie i
  • Odpowiedz
Tylko powiedz mi geniuszu, jeśli każdy pojdzie pracować w korpo, to kto ci zrobi kanapkę w maku? Kto poda ci danie w restauracji? Kto wywiezie twoje śmieci sprzeddomu? Kto bedzie rozwoził paczki? Kto będzie prowadził taksowke? Kto skasuje Ci zakupy w sklepie?


@ItsFine: nie kazdy, bo nie kazdy musi mieszac w centrum Krakowa. a ci co chca, musza sobie na to zapracowac. co w tym dziwnego, ze smieciarz nie utrzyma
  • Odpowiedz
i najważniejsze - każdy poważny ekonomista mówił od dawna żeby nie brać kredytów w najbliższych czasach a wszystkie obecne jak najszybciej pospłacać. była o tym mowa już w 2018r. a ameby ekonomiczne teraz płaczą, bo zamiast słuchać się ekonomistów posłuchali banków i innych kolegów z podobnym iq do swojego i w owczym pędzie też wzięli kredyt. nie żal mi was, żal mi za to ludzi zaradnych którzy oszczędzali a których oszczędności są
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@DarkZizi: jak się możesz z tym zgadzać? Ja #!$%@?....

Pierwsze co to decydujesz się na dziecko jak cię stać, nie stać cię to nie robisz dzieciaka. Dalej, nikt ci nie każe robić za grosze, możesz się dokształcić, zmienić branże etc. Jeśli nie stać cię na mieszkanie to wynajmujesz.

No i jak nie wiesz ile będziesz płacić? Można wziąć kredyt ze stałą stopą 5 lat na pewno, 10 też oferowali.

Jak było tanio to jakoś nie narzekali.

@AshtarPL: chyba nie słuchałeś ze zrozumieniem. Było stać, zrobiłeś dzienni, a dziś już cię nie stać choć twoja sytuacja się nie zmieniła. To co, oddać do sierocińca czy uśpić teraz?
Zmieniły się za to drastycznie ceny poprzez nieodpowiedzialną politykę monetarną ceny
  • Odpowiedz