Wpis z mikrobloga

Pierwsze co to decydujesz się na dziecko jak cię stać, nie stać cię to nie robisz dzieciaka. Dalej, nikt ci nie każe robić za grosze, możesz się dokształcić, zmienić branże etc. Jeśli nie stać cię na mieszkanie to wynajmujesz.

No i jak nie wiesz ile będziesz płacić? Można wziąć kredyt ze stałą stopą 5 lat na pewno, 10 też oferowali.


@AshtarPL: Smutny kraj, biedakom pracującym na kasie możemy zaproponować co
  • Odpowiedz
: Zawsze będzie tak, że większość społeczeństwa zarabia okolice średniej, czyli to, co nazywasz "groszami". Odmawiając im prawa do prokreacji skazujesz de facto całe społeczeństwo na wymarcie, ekspercie.


@kontonr77: średnia tak nie działa ekspercie. zainteresuj się medianą i dominantą.

a widzisz w całej Europie możesz sobie wziąć kredyt że stałą stopą nawet na dłużej niż 10 lat a u nas banki do tego zmuszono dopiero rekomendacją S w zeszłym roku, by oferowały przynajmniej 5 letenie. Polacy bardzo lubią być ruchani przez banki i korporację o czym świadczy twoja wypowiedź. Jesteśmy kolonią kapitału a nadal zaklinacie
  • Odpowiedz
@WafleMichaua: Ale lewactwo się wywala XD 2000 plusów. Wolny rynek plusplusplus XD ale jak kase zabierają to #!$%@? XD regulacje. Cmokaj wafla lewaku.

Czy mogę prosić również o zwrot na XTB? Bo mam duże straty tam. Proszę oddaj mi kase
  • Odpowiedz
Tak narzekacie, że waluta krajów zachodnich jest mocniejsza. Przecież można dążyć i finalnie przyjąć Euro, trzeba tylko się na to zdecydować. Z tym, że pis raczej tego nie zrobi.
  • Odpowiedz
@AshtarPL: jak mnie to #!$%@?, że polaczek zawsze się pierwszy rzuci bronić korporacje i banki przed jakimikolwiek regulacjami

banki ruchają to społeczeństwo od 30 lat, a tacy jak wy dalej mlaszczą i klaskają uszami z zachwytu

jakoś ten sam bank potrafi dać kredyt na 3% na 30 lat niemcowi. Dopóki polak nie będzie miał dostepu do takiego kredytu, to ten kraj zawsze będzie w piździe.

a same banki pożyczają sobie
  • Odpowiedz
@WafleMichaua: Nie mogę znaleźć teraz danych wprost to potwierdzających, ale znajoma francuska, która w PL jest wyższym managerem we francuskiej firmie mającej oddział w PL, twierdziła, że ona na takim stanowisku we Francji miała by poważny problem dostać kredyt hipoteczny.
Dane które znalazłem to jedynie aktywna ilość kredytów hipotecznych i tak
Francja ludność: 67,4mln - 13 mln kredytów do spłaty
Polska ludność: 38mln -14,9 mln kredytów.
robert_malkowicz - @WafleMichaua: Nie mogę znaleźć teraz danych wprost to potwierdzaj...

źródło: comment_1651657551eUbMZYhu663Atp3lWDwCtr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AshtarPL: dodam jeszcze cieci malinowy, że jak rodzina zarabiająca w polsce 6k na rękę, co stanowi zarobki powyżej średniej krajowej, nie jest w stanie się samodzielnie utrzymać i założyć rodziny, to #!$%@? chyba problem leży gdzie indziej, niż w tej rodzinie.
  • Odpowiedz
Pierwsze co to decydujesz się na dziecko jak cię stać, nie stać cię to nie robisz dzieciaka. Dalej, nikt ci nie każe robić za grosze, możesz się dokształcić, zmienić branże etc. Jeśli nie stać cię na mieszkanie to wynajmujesz.


@AshtarPL: to już chyba pani z filmiku ma więcej racji, niż ty. 6-7k to juz powinno być przyzwoicie. Ludzie powinni móc robić to, co chociaż jako-tako lubią i móc żyć godnie.
  • Odpowiedz
@Malkof: czyli w mieście mogą żyć tylko bogacze? Kasjerzy, sprzątacze, fryzjerzy, magazynierzy mogą se dojeżdżać do 2 godziny czy więcej dziennie z odległych dziur?
  • Odpowiedz
@nocnica: Mogą żyć ci których stać. Kasjerzy, sprzątacze, fryzjerzy, magazynierzy mogą pracować w sklepie 100m obok swojego domu w mniejszej miejscowości.
Jeżeli w dużych miastach zabraknie kasjerów, to zaręczam, że ich pensje wzrosną.
  • Odpowiedz
@AshtarPL: Ja Cię przepraszam, ale czy właśnie zapaść demograficzna nie oznacza, że ludzie żyją zgodnie z twoim tokiem myślenia, tzn jeśli nie mają odpowiedniego dostępu do zasobów to nie rozmnażają się?

Wiesz, że szczyt marzeń o życiu na 40m2 w blokowisku jest pokłosiem PRL-u i wmawiania ludziom, że to postęp "cywilizacyjny" ? Dziś widzimy trend który ciągnie nas w dół, czytaj wmawianie ludziom, że coś co ma 40m2 można dumnie nazwać apartamentem a mieszkania dla "rodziny" już zaczynają się od 30m2. Zaniżanie standardów i podwyższanie cen to obecnie serwuje nam rynek a ty temu przyklaskujesz.

Jednym z aspektów problemów mieszkaniowych czytaj kiepski rynek z kiepskimi zasobami i drożyzną jest min. to, że ciężko u nas rozwijać te same pasje czy hobby u dzieciaków, które 40 lat wstecz w amerykańskich garażach tworzyły historię, która dziś wyznacza
  • Odpowiedz