Wpis z mikrobloga

@teddybear69: wykopki żyją w swoim świecie jak zwykle widzę xD Nie słuchaj tych leszczy, co ostatni raz na weselu byli u swoich starych w brzuchu
Wszystko zależy od wesela i od stanu majątkowego - minimum ile WYPADA to tyle ile kosztuje miejsce na weselu czyli zależy od knajpy, w gównoknajpach od 150-200 za osobę do n złotych za super ekstra opcję

Jak widzę "1000-1500 złotych" to mi się śmiać chce. No
A ty byś ile dał za 4-osobową rodzinę, z noclegiem?? 200zł?


@henry-jest: W najtańszej opcji mówię o 150-200 złotych za miejsce, nie o 200 złotych za całą ekipę xD Teraz doczytałem, że OPek idzie z 4 osobami, mój błąd
Tylko tak jak mówię - NAJNIŻSZA MOŻLIWA OPCJA, KTÓRĄ WYPADA DAĆ to właśnie tyle ile kosztuje jedno miejsce na jedną osobę.

Licząc pi razy oko strzelam, że było płacone ~350-500 złotych. Także
@niochland: Liczysz 300zł/talerzyk na osobe dorosłą i 150 zł za dziecko to masz 900 zł (o ile idzie z dwójką dzieci, bo nie sprecyzował) dolicz 100zł za nocleg od osoby dorosłej (bo wypada zapłącić, jeśli nocują, bo przecież nie muszą) i masz 1100 zł. Jak myślisz, że za talerzyk teraz 200 zł to sam żyjesz w jakimś urojonym świecie. Nie wspomnę jeszcze o alkoholu, jeśli są pijacy i to, że wypada
@teddybear69: jeżeli trzeba iść, to wylicz ile będzie kosztowało kuzyna przyjęcie weselne i logistyka w przeliczeniu na jedną osobę i zakwaterowanie w hotelu od osoby. Potem pomnóż razy liczbę członków rodziny i wszystko x1,5 żeby coś zostało na prezent. Słyszałem od wielu osób, że na wesela zaciąga się kredyty, bo każdy liczy że to się jednak opłaci i koniec końców wyjdzie na plus.

Tu już musiałbyś samemu zrobić research, ile w
@teddybear69 Bo potem jak Ty ich zaprosisz to oni tak będą liczyć. Taka jest umowa społeczna, jak nie chcesz brać w tym udziału to możesz po prostu nie iść. Jeśli jesteś w tym łańcuszku to swoje wesele opłacasz w ten sposób w ratach, tu 500, tam 500, potem od tych ludzi dostaniesz po 500 i tak się kręci (kwoty przykładowe). Tak samo działa kupowanie kolejki w pubie, każdy kupuje po kolei i
@teddybear69: Znaczy wiesz - mozesz wyjsc na chama co na krzywy ryj sie przyszedl nazrec z rodzina ;D Chyba ze cie nie stac faktycznie to w zaleznosci czy kuzyn wyrozumialy czy nie - pewnie chcialby zebys byl nawet jak na prezent mu dasz kartke z zyczeniami.

Druga sprawa - czy on byl na twoim slubie i ile dal bo nie powinines dac mniej niz on dal tobie.

Jak zastanawiasz sie jak
@teddybear69: To zależy od bogatości imprezy, bo jak masz wesele w jakimś zabytkowym pałacu to trzeba mieć świadomość, że talerzyk tam kosztuje pewnie z 500 zł. Z drugiej strony - nikt nie kazał robić wesela w pałacu i co masz czyjeś farmazony finansować. Ja bym liczyła, że teraz talerzyk kosztuje pewnie ze 300-350 zł, więc 700 zł za dorosłych + coś za bombelki to z 1000 zł do koperty wypadałoby włożyć.
@teddybear69: Zawsze mnie to rozwala :D Jakby sie ludzie zbuntowali i przestali dawać te cholerne koperty to może by mniej tych żenujących wesel było - tylko obiad i do domu. Młodzi by oszczędniej to organizowali, goście by mniej wydali. Pochodzę z biednej rodziny i te wesela to zawsze był problem, ojciec z matką musieli oszczędzać dłuższy czas, bo "co ludzie powiedzo" (wczesne lata 2000). Tylko tak mi sie to kojarzy -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@teddybear69: jak ktoś robi wesele, to zaprasza tych, z którymi chce świętować a nie przelicza co mu się zwróci. Patowesela dla wujków, których wcześniej się widziało w wieku przedszkolnym, ale przecież wypada zaprosić. A gówno. Ćwierć wieku nie było cię w moim życiu to i na weselu może cię nie być.
Jak cię zaprosili bo cię lubią, to daj ile uważasz. A jak zaprosili bo wypada i masz im oddać bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@teddybear69: rozmawiałem teraz z koleżanką, której przyjaciółka organizuje wesele i za talerzyk liczą od 250-350zl nawet w normalnym lokalu, a nie na bogato, a gdzie reszta wydatków? W zeszłym roku mówi że za swoje płaciła 170zl za osobę. Ceny poszły w górę więc i w kopertę trzeba dać więcej niestety. Wesela to teraz spory wydatek i impreza dla bogatych. Kumpel robi wesele to teraz 100 000zl za 250 osób ( ͡
@teddybear69: nie chce mi się czytać wszystkiego ale teraz poniżej 200 za osobę nie znajdziesz raczej, bo nawet na wschodzie pl jest już przekroczone.
W miastach to już trzeba się nastawiać na >300 pewnie.

Jeśli masz nocleg to ok 200-400 za noc jeśli to pokój dla rodziny.

To już się robią #!$%@? ceny jeśli masz kilka wesel w roku XD

Ale może dzięki temu ludzie przestaną robić te szopki żeby się
@teddybear69: zależy na ile cię stać i "jak bliscy są dla ciebie ci bliscy" ja bratu w tym roku daje 1500zl, dalekiej rodzinie dałam 500zl bo widziałam ich pierwszy raz od 9 lat. Oczywiście to kwoty ode mnie i partnera w jednej kopercie.
@teddybear69: Dobrze napisała @somskia - daj ile uważasz za rozsądne nawet jeśli jest to 0.

Nikt parze młodej nie przystawiał pistoletu do głowy, żeby cię zaprosić, więc jak liczą, że każdy gość zapłaci za siebie to niech #!$%@?ą xD zresztą, żeby tam być sam poświecisz swój wolny czas, który jest cenniejszy niż gównotalerzyk na weselu
czemu ja mam płacić za imprezę na którą jestem zaproszony?


A jakie znasz imprezy, gdzie można się napić, najeść i potańczyć i nie trzeba za to płacić??

PS A jak było na twoim weselu? Nie oczekiwałeś od zaproszonych, że sypną groszem?

@teddybear69: