Wpis z mikrobloga

Tak się o to sracie ale żeby z tego korzystać trzeba mieć mega kiepska sytuację, raczej nieduży odsetek skorzysta. Ja jako kredyciarz nie skorzystam bo oboje pracujemy, kredyt chociaż spory to nadal około 1/3 dochodów netto. Jedynie co to jak ktoś straci pracę no ale jak ktoś ma kredyt to logiczne że na bezrobociu nie będzie siedział tylko jak najszybciej coś sobie znajdzie. Ogólnie to jestem przeciwny ale nie rozpaczam bo nie
@xydeN- jak można zapisać się do tego programu? Jako górnik 15k ledwo starcza mi na raty kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°), a tu jeszcze trzeba opłacać dwa auta, mieszkanie i dziwki do tego ( ͡ ͜ʖ ͡)
@xydeN-: jak ktoś spełnia warunki aby z tego skorzystać to sznur ma już w widocznym miejscu.


@pastibox wystarczy że jedna osoba bezrobotna. Więc przykładowo mamy rodzinę 2+2 gdzie facet zarabia 10k, a żona 4k. Ale za przedszkola dla dzieci kosztują 2.5k. no to cyk - żona się zwalnia i przejmuje opiekę nad dziećmi i są tylko 1.5k do tyłu, a tu mają 2k
@xydeN-: jak masz 21 lat brak możliwości zakupu za gotowe albo na kredyt to co ci pozostaje? A tak realnie. Może za 4-5 lat będziesz miał 10-20% na wklad co robisz bierzesz kredyt czy zbierasz przez kolejne 20-25 lat?
@xydeN-: nie jestem pisowcem, ale:
1. wakacje kredytowe oferują już banki, nic nowego koszt dla państwa żaden
2. dopłaty dotyczą tylko skrajnych sytuacji, raczej nieroby nie zaciągają kredytu hipotecznego tylko czekaja na mieszkanie socjalne XDD, z dopłat 20k nikt nie skorzysta, a jeśli nawet koszt państwa nie bedzie duży, miliardy są #!$%@? na tvp, radio maryja i inne obajtki
3. wibor i tak jest wyciagniaty z dupy XD wiec jego zastąpienie
@xydeN-: Słuchajcie, a może by to zrobić tak - zebrać kredyty mieszkaniowe do kupy i poprzez sekurytyzację zrobić z nich obligacje. Morawiecki i Obajtek sobie te obligacje kupią i potem decydują czy raty umarzać czy kazać płacić w całości.