Wpis z mikrobloga

@balagan_: Ostatnio czytałem, że podczas barbarossy Niemcy zrobili pogrom żydowski w jakimś mieście, bo były w nim wybuchy i zginęło dużo niemieckich żołnierzy w zaminowanych budynkach, wiadomo to przez sowietów a oni wykorzystali sytuację. Niestety nie wiem o jakie miasto chodI, ale raczej nie o Lwów.
@ja_nie_lubie: O dzięki, czyli musiałem około miesiąc temu czytać jakiś art o pomniku monumencie o babim jarze jak spadła tam rosyjska bomba podczas oblegania Kijowa, i tak była wzmianka też o 41r. Czyli jednak chodziło o Kijów 41, jak tak teraz czytam nawet na wiki o tych minach i zabitych Niemcach w odniesieniu do Jaru, dzięki raz jeszcze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
kiedyś czytałem że podczas IIWŚ jak ruskie się cofały przed Niemcami to w atrakcyjnych lokalizacjach które potem mogłyby byc zaadaptowane na sztaby lub jakieś inne ważne instytucje umieszczali ładunki wybuchowe które były zdalnie detonowane. może teraz Ukraińcy zrobili to samo

@balagan_: za pomocą jakiej technologii detonowali bomby zdalnie w IIWŚ? Bo brzmi jak fake