Wpis z mikrobloga

@Bover: jeżeli masz problem ze zrozumieniem takiego prostego przekazu z książki co powstała jakieś 2tysiące lat temu to widocznie jej nie czytałeś i słyszałeś tylko urywki jak mama cię do kościoła za kare prowadzała.
  • Odpowiedz
@Bielaxos: bzdura. Obowiązują obydwa. Poniżej masz fragment Ewangelii wg św. Mateusza

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A
  • Odpowiedz
@Bover: możesz wstawić tam parę przecinków jak masz czas chętnie zobaczę jak powinno wyglądać to zdanie według ciebie. odnośnie twojego pytania to może ty nawet przeczytałeś te książkę ale masz problem ze zrozumieniem tekstu. ja przeczytałem biblie i nikt nie musiał mi nic opowiadać bo tak jak już wcześniej napisałem ma ona bardzo prosty przekaz, napisze go jeszcze raz bo widocznie go nie przeczytałeś odpowiadając na mój komentarz. Bóg jest cały
  • Odpowiedz
@Tibor: Ale tego nie można tak brać dosłownie. Kolejny amator nie rozumie Pisma Świętego. Otóż gdy Bóg jest mściwy i zabija ludzi, to jest to metafora. Gdy Bóg jest dobry i miłosierny, to wtedy traktuje się to dosłownie. Mam nadzieję, że wyjaśniłem.
  • Odpowiedz
@Jarem12: no nie do końca oddzielne koncepty, ta ewolucja do współczesnego chrześcijaństwa trwała bardzo długo, jeszcze 200 lat temu katolicki bóg był znacznie bliżej tego starotestamentowego. Obecna miłośerność i troska boża to wymysł dosyć świeży.
  • Odpowiedz
@Tibor: Gdyby każdy 'katolik' ze zrozumieniem przeczytał całą biblię, to nagle by się okazało, że co drugi ma w nosie taką religię i takiego boga. Przecież Jahwe w Biblii to straszny frajer, obrażalski jak Zeus, ale z tym to się dało popić i pojeść jak wyczilował, a wszystko co robi Jahwe to dosłownie albo mordowanie na szeroką skalę, albo testowanie swoich wiernych(co nie ma sensu, skoro zna przyszłość bo sam ją
  • Odpowiedz
Ten pierwszy był surowy, sprawiedliwy


@Jarem12: Był surowym, mściwym psychopatą i z pewnością nie był sprawiedliwy.

Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: «Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku!» On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.
  • Odpowiedz
Ten pierwszy był surowy, sprawiedliwy.


@Jarem12: że co? Sprawiedliwy? Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej i karanie dzieci za grzechy rodziców to jest ta sprawiedliwość wg ciebie?!
  • Odpowiedz