Wpis z mikrobloga

@Tibor: Albo każesz swojemu największemu fanu złożyć swojego syna w ofierze, albo wybijasz 70 000 swoich ludków, bo ich król zachciał sobie zrobić spis ludności, albo wybijasz wszystkich pierworodnych Egiptu, albo wybijesz całe plemię Madianitów bo jeden z twoich ludków przespał się z ich kobietą, oraz wiele wiele więcej.
JHWH, ten pustynny demon, którego czcili koczownicy był niezłym psychopatą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od razu zaznaczę, że nie jestem katolikiem. Ale to jest #!$%@? się na siłę. Potop ogarnął starotestamentowy Bóg. Religia miłości to Bóg nowotestamentowy. Ten pierwszy był surowy, sprawiedliwy. Dopiero później dojrzał do miłosiernego Boga chrześcijańskiego.

Ja wiem, wierzący odwalają różne fikołki, ale akurat ten podział ma sens.


@Jarem12: xD, ale jak nieskonczenie dobra, kochajaca, wszystko wiedzaca istota moze sie zmienic z surowego ale sprawiedliwego w milosiernego. xD co to za fikolek
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@qusqui21: A skąd ja mam to wiedzieć. Stary Testament sobie powstał, potem przyszli Chrześcijanie, wzięli sobie ten stary testament, stwierdzili, że w sumie to spoko religia, ale wprowadzimy modyfikacje.
A potem przyszli islamiści i stwierdzili, że sobie zrobią kolejne modyfikacje. Więc o ile każde z tych bóstw wywodzi się od tego pierwszego, to tak naprawdę są osobnymi konceptami, bo bardzo się różnią.
Dopiero później dojrzał do miłosiernego Boga chrześcijańskiego.

Ja wiem, wierzący odwalają różne fikołki, ale akurat ten podział ma sens.


@Jarem12: ależ to absolutnie nie ma sensu. Albo Bóg jest jeden, doskonały, wszechmocny, albo nie jest bogiem biblijnym.

Bóg jest cały czas ten sam po prostu maił dla ludzi takie przesłanie, że wyznaczy zasady i nikt im nie będzie w stanie sprostać a następnie sam zejdzie na ziemie i przeżyje życie tak
@Tibor: nie czytałem tego z biblii ale z czego kojarzę to bóg chciał zmyć z powierzchni ziemi aniołów którzy mnożyli się z ludźmi i ich potomstwo, albo między innymi ich ( ͡° ͜ʖ ͡°)