Wpis z mikrobloga

Eh bóg w starym testamencie jest jaki jest bo wszystkie te opowieści są #!$%@? od Sumerow tylko imiona bogów zmienili na Jahwe czy Elohim i gitarka. Dla mnie stary testament to w chrześcijaństwie całkowita pomyłka bo jak wartość tych tekstów dla Żydów na pewno jest ogromna tak z perspektywy wiar chrześcijańskich to chyba tylko figuruje w Biblii ze względu na przedstawienie rodowodu Jezusa. Abraham, Izaak, Jakub potem Mojzesz, Salomon i cała ta
nie jestem jakimś badaczem Biblii, ale tu nie chodzi o to, że Bóg symbolizuje wszystko, co nas otacza, naturę, nie wiem jak to opisać. No i że daje Ci wolną wolę, czyli możesz iść i robić co chcesz, ale złe decyzje będą miały swoje konsekwencje? A taka forma po prostu bardziej docierała do ludzi w tych czasach.

@Saintielove: W dzisiejszych czasach pojęcie wolnej woli i odpowiedzialności za swoje decyzje jest prawie
@Tibor: Zacytuję siebie sprzed kilku dni:

Już nawet nie wspominając o tym że chrześcijanie wierzą że Żydowski Bóg jest ich Bogiem bo jeden z przywódców Żydowskich był niby jego synem zrodzonym z dziewicy i ducha.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Jarem12:

potem przyszli Chrześcijanie, wzięli sobie ten stary testament, stwierdzili, że w sumie to spoko religia, ale wprowadzimy modyfikacje.

Ale wiesz, że ten Stary też ich obowiązuje, w Nowym są słowa o tym, że nie zmienia się ani litera starego prawa. No i sam ST jest często cytowany, gdy jest to na rękę w danej sytuacji, np. gdy trzeba uzasadnić potencjalne batożenie gejów na Krakowskim Przedmieściu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bielaxos:

Chyba beka z judaizmu bo z tego co wiem nas dzisiaj obowiązuje Nowy testament a nie stary

Niestety masz niewłaściwe spojrzenie na wiarę. "Wierzyć po chrześcijańsku" — znaczy więc: czerpać w myśl tego, co powiedzieliśmy, światło Bożego Objawienia również z Ksiąg Starego Przymierza.
Pan Bóg dobry, bo stosuje odpowiedzialność zbiorową, nakazuje zabijać dzieci i brać niewolnice seksualne oraz zmusza władców do decyzji, za które będzie karał ich poddanych. Super bożek taki miłosierny wcale nie chory.


@van-der-staas: Ależ #!$%@?.
otop ogarnął starotestamentowy Bóg. Religia miłości to Bóg nowotestamentowy. Ten pierwszy był surowy, sprawiedliwy. Dopiero później dojrzał do miłosiernego Boga chrześcijańskiego.


@Jarem12: Sugerujesz że niedoskonały Bóg z czasem się ogarnął, złagodniał i zaprzestał mordować tak chętnie?
@pieczony_szczur_z_ogniska: bóg nie stworzył świata, ponieważ boga stworzyli ludzie.
Człowiek i szympans mieli wspólnego przodka, ewolucja jest faktem, więc nie da się tego obalić.
Homoseksualizm jest normalny i naturalny tak jak heteroseksualizm.
Ziemia nie ma 6000 lat, lecz znacznie więcej.
Potop oraz sodoma i gomora nigdy nie miały miejsca, bo to mity.