Wpis z mikrobloga

Zgadnijcie kto jest winny sytuacji, w której młodych ludzi "nie stać" na mieszkania albo na kredyt? Oczywiście, że oni sami. Już od początku swojego świadomego życia większość uważa, że nauka i praca to nie dla nich i najlepiej w szkole nie robić nic. Przychodzi szkoła średnia, matura, ujowe studia i nagle bum, zderzenie się ze ścianą. ALE JAK TO NIE DOSTANĘ DOBRZE PŁATNEJ PRACY PO MOICH GÓWNOSTUDIACH?
No nie dostaniesz, bo przez przez ten czas kiedy ty obijałeś się na studiach twoi rówieśnicy stawali się lekarzami, prawnikami czy rozwijali własne biznesy. Potem dostajesz gównopracę, która nie wymaga od ciebie żadnych konkretnych umiejętności i dalej zdziwko, że zarabiasz mało kasy. A wiesz dlaczego? BO nikt nie da ci więcej za coś, co mogłaby z powodzeniem wykonywać trochę inteligentniejsza małpa. Odpowiedz sobie szczerze, co tak naprawdę unikalnego wymaga od ciebie twój pracodawca? Klepania tych samych rzeczy codziennie? No właśnie.
Potem jeszcze ze swojej gównopensji kupujesz masę niepotrzebnych rzeczy wydając ponad stan i znowu się dziwisz, że nie masz nawet na wkład własny żeby wziąć kredyt na mieszkanie albo zapłacić większą ratę. No i wszystko się zapętla, a ty jedyne co robisz to narzekasz, że ktoś ma bogatszych rodziców, lepiej sobie poradził w życiu od ciebie albo coś odziedziczył. To nie jest powód, żeby miał dokładać się do twojego życia, bo ty nie umiesz sobie poradzić z zarządzaniem finansami.

#mieszkanie #kredythipoteczny #nieruchomosci
fanmarcinamillera - Zgadnijcie kto jest winny sytuacji, w której młodych ludzi "nie s...

źródło: comment_16505478256Lu8Lgj7bsaiTzcUC3iCul.jpg

Pobierz
  • 19
@fanmarcinamillera: No trochę prawdy w tym jest... Mnie zawsze dziwi, że masa ludzi tak jakby nie potrafiła planować długofalowo... Liczy się tu i teraz, a jak na efekt trzeba poczekać rok i więcej to już jest często "wystarczający" powód by odpuścić i się nie starać.

Ja mając 18 lat wiedziałam, że będę chciała kupić mieszkanie za kilka lat i odpowiednio wcześniej działałam w tym kierunku... Wyliczyłam dokładnie, ile muszę odkładać by
@fanmarcinamillera Wszystko jest ze sobą powiązane. Te gównoprace istnieją więc są potrzebne. Nie wszyscy będą żyć w klasie wyższej i średniej. Co do drogich mieszkań, to jest to problem całego pokolenia, bo nie tylko w Polsce one drożeją. Większą patologią nie jest budowa tanich mieszkań na wynajem, ale np brak sprzedaży części gotowych mieszkań przez patodeweloperów. Budujesz mieszkania to je sprzedajesz, a nie spekulujesz. Nie można udawać, że tego problemu nie ma
A mnie śmieszy ze ktoś uważa mieszkanie w bloku za szczyt marzeń, właśnie kazdy podstawowy pracownik powinien mieć możliwość posiadania takiego kurnika dla siebie i swoich przyszłych podstawowych pracowników. Osoby które od życia wymagają więcej powinny mieć duże apartamenty lub domy a u nas wszystko na opak, lekarz informatyk cieszy się ze ma klitke 50m2
. Brak normalnego dostępu do mieszkań dla całego pokolenia nie jest normalny i poważnie uderza m. in w demografię. Wszyscy na tym tracą.


@Wronski444: to prawda ale zaryzykuje ze w Polsce NIGDY nie bylo lepiej. To ze wszyscy u nas pieprza robiac kalki z Zachodu, ktory 500 lat przez kolonie poszarzal swoj dobrobyt kosztem calego swiata, a teraz od 20 lat poziom zycia sie obniza i komuchy krzycza ze robol nie
@RobbinnPll92: Najlepsze jest to ze obecnie każdy może wyjechać jak mu się nie podoba ale dla wykopków i nie tylko nawet to jest za trudne. Kurde jak czegoś ktoś nie wie będąc zza granica to szybko może sobie w telefonie sprawdzić ale nie teraz jest trudno bo coś tam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fanmarcinamillera: Jestem po tech inf i oblanych studiach inf. Pracuje za 3k netto mieszkam u rodziców na garnuszku póki co i spełniam zachcianki na które mnie nie było stać całe życie. Próbowałem innych prac skończyło się na tym że przez pół roku nie mogłem nic znaleźć i pracowałem na sprzątaniu z patologia za 1600 na miesiąc , następnie na sprzątaniu po znajomości za 1800 z pylica w gratisów. Boje się zmienić
Boje się zmienić pracy bo mogę trafić gorzej


@Niebadzlosiem: Zmieniasz pracę z IT na sprzątanie i się dziwisz, że jest gorzej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nowej pracy się najlepiej szuka jak już masz zatrudnienie, a nie wtedy gdy jesteś bezrobotny i pod presją wzięcia byle czego by hajs był...

Jak nie dadzą większego hajsu o przynajmniej 500 zł/msc to nie przyjmujesz nowej pracy i elo - wtedy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pantegram: Nie robiłem w it, studiowałem it :P
To były pierwsze prace, wysyłałem CV najpierw typowo it i 0 odzewu. No to potem wszędzie leciało CV :P
Udało się dostać na kolej i tyle xD
Praca fajna po 12h, 365 dni w roku więc niby się robi w wigilię, sylwestra jak z grafiki wyjdzie, czasem 4 dni pod rząd a czasem z grafiku 7 dni wolnego pod rzad :D
Trzeba pracować
Sprzetowcwm jestem i trochę sieciowcem/mini adminem. To chyba max co mogę dostać to pracę w Januszexie za minimalną jako gość od wszystkiego xD


@Niebadzlosiem: No mój chłopak jest aktualnie takim gościem od wszystkiego za 3k zł/msc, a jak patrzy na ogłoszenia admin/sieciowiec to oferują po 6-7k zł/msc netto w lepszych firmach, więc IMO warto poszukać :) chociaż ofc szukanie pracy w PL jest upierdliwe i trwa masę czasu, no ale z