Wpis z mikrobloga

Potrzebowałem się dzisiaj dostać z dzieckiem pilnie do lekarza. Pojechałem do swojej przychodni, no niestety, będzie ciężko, w kolejce do gabinetu 17 kobiet z Ukrainy, ile dzieciaków to nawet nie dało się policzyć.

Trudno, pojechałem do drugiej przychodni, tam zawsze jest trochę luźniej. Samych "pilnych przypadków" kilkanaście a jeszcze są ludzie z dziećmi które normalnie były umówione na godziny. Nic nie da się zrobić.

Poprosiłem panią na recepcji, żeby zadzwoniła do szpitala, czy z naszym przypadkiem nas przyjmą na sorze (Żwirki). To samo, cały sor dziecięcy zawalony dziećmi z Ukrainy, bez zagrożenia życia mówią, żeby nawet nie przyjeżdżać.

I wiecie co? Gówno.

Trwa wojna. Kilkaset kilometrów ode mnie spadają rakiety, zrzucane są bomby, giną ludzie.
Ojcowie tych dzieci które "zajęły nasze miejsce" u lekarza w tym momencie walczą o to, żebyśmy ja czy moi synowie w przyszłości nie musieli walczyć z orkami.

Musiałbym być skończonym robakiem, żeby na to narzekać.

Pojechaliśmy do prywatnego szpitala na wizytę, mojemu synowi udało się bez większych problemów pomóc.

Zdecydowanie wolę mieć takie problemy niż żeby w Polsce działo się to co obecnie na Ukrainie.
Prywatna wizyta u lekarza czy brak miejsca w żłobku najbliżej domu to bardzo niska cena jak za to co otrzymujemy w zamian.

#ukraina
#wojna
#polska
źródło: comment_16503808870keo4YzGSl1zbXUxgOaDiW.jpg
  • 250
@murmurlrl: Ze 20 razy tylko w tym wpisie zaznaczyłem, że obecna sytuacja jest winą własnie naszego rządu tak obecnego jak i wszystkich poprzednich które miały #!$%@? równo w służbę zdrowia
@Flypho: W trakcie samej pandemii przez brak dostępu do służby zdrowia zmarło więcej osób niż w trakcie wojny na Ukrainie. I #!$%@?, nikt nigdy za to nie odpowie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Jachnucy: Jasne, że walczą za swój kraj . Tylko jakoś tak wyszło, że mamy zbierzne interesy i im dłużej i skuteczniej będą oni walczyć za swój kraj tym później i krócej (a może w ogóle) my będziemy musieli walczyć za swój
@ROCKNROLLLA: Nigdzie nie napisałem że jest ok i tak powinno być, zwróć uwagę że lepiej niż 20 razy pisałem, że winni za ten stan rzeczy są nasi wspaniali politycy którzy rządzą czy rządzili Polską przez ostatnie lata bo nie zrobili nic żeby problem służby zdrowia rozwiązać
@robertx: brzmi jak ta sama propaganda od windy tylko dla Ukraińców tylko przypudrowane. Na końcu paragon w kwotą z kosmosu aby ludzi i tak złapał #!$%@?, i niechęć do Ukraińców.
@robertx: Zgodzę się z Tobą po części, ale rozumiem tez drugą stronę. Ludzie płacą za służbę zdrowia, nie stać ich wydać 400 zł jednorazowo na wizytę, która powinna być darmowa.
Niemniej złość powinna być kierowana w stronę polskiego rządu, a nie w stronę Ukraińców. Nie ich wina, ze wojna i nie ich wina, ze mamy takich ludzi u władzy
@robertx: nie gówno tylko mamy #!$%@? system opieki zdrowotnej który jest do gruntownej zmiany, to jest #!$%@? patologia że płacisz przez wile lat w #!$%@? hajsu ze składek zdrowotnych a jak przychodzi co do czego i tak lecisz prywatnie bo gigantyczne kolejki albo uchodźcy zajmują twoje miejsce defacto, jasne, powinni otrzymać pomoc, ale najpierw powinni być obsłużeni polacy którzy przez lata wrzucili masę pieniędzy swoich i płacą tutaj podatki, chyba że
@robertx: nie no serio jest sie z czego cieszyć, że zyjemy w kraju w ktorym nic #!$%@? nie działą i pierwszy lepszy niestandardowy czas *(wpierw covid, teraz wojna u sąsiada) #!$%@? nam służbę zdrowia w drobny mak, za którą płacisz całe życie i na koniec musisz i tak #!$%@?ć kupe siana na prywatne wizyty bo NFZ niewydala.
Jestem niepoprawnym altruistą, ale też bardzo rozsądnym człowiekiem


@robertx: I, zapomniałeś dodać - narcyzem. Kogoś, kto pisze o sobie w superlatywach zwyczajnie nie da się traktować poważnie. Zwłaszcza typa, który dumny jest z tego, że dał się #!$%@?ć na 430zł (podwójnie) żeby obywatele obcego kraju mogli dostać to samo za darmo.
@robertx mojej znajomej córka czeka 8 miesięcy na onkologię a ukrainiec z bomby jest wrzucamy na jej miejsce, bo halo wojna terefere, idę jeść szczaw bo tylko na to Polak zasługuje.
@robertx Ale mogłeś poprosić w poz skierowanie do poradni chirurgicznej i wtedy szukać na NFZ. My skierowania często wystawiamy zaocznie albo jak jest pacjent to są wystawiane od ręki zajmuje to z dwie minuty. A jesli to uraz nagly (do 24h) to bez skierowania czy to chirurg czy ortopeda. Najważniejsze to w rejestracji w poz powiedzieć dokładnie co się stalo z czym się przychodzi i wtedy doradza co zrobić dalej
@TheLizardKing: ale się zesrałeś xD

@Mgrmewa: o widzisz, dobrze wiedzieć na przyszłość, dzięki!

@Qtko: Mam jakoś tak dziwnie, że paznokcie muszę obcinać codziennie, najgorzej raz na dwa dni bo rosną jak #!$%@?. Podobnie z włosami i z brodą, ot nie zawsze rano starczy czasu żeby wszystko ogarnąć jak należy zwłaszcza jak trzeba z dzieckiem po lekarzach jeździć :-)
@robertx A często nawet pacjenci jadą od razu do poradni chirurgicznej lub ortopedycznej i stamtąd dzwonią do poz prosząc o skierowanie A tam już zajmują kolejkę. Zwłaszcza jak są dwa odlegle miejsca. Dziwne że Ci Pani w rejestracji tak nie doradzila. Na sor to po 18 zazwyczaj ludzie jezdza
@robertx: No właśnie poczytałem to jest opcja zwrotu leczenia prywatnego z PL tylko w trybie nagłym. Za granicą jak byłem to kolega po wypadku musiał za leczenie zapłacić z własnej kieszeni i te pieniądze NFZ mu oddał. A o zwrot łatwiej z leczenia za granicą niż z PL. Więc następnym razem ciśnij prywatnego żeby oznaczył przyjęcie w trybie nagłym :)