Wpis z mikrobloga

Zawsze podczas lektury tagów #pracbaza i #januszex niemiłosiernie kisne z wyk0pków i ich ultimate złotej rady na kazdy przejaw januszerki czy #!$%@? w robocie:"Zgłoś do PIPu!" albo "PIP powinien tam wjechać i ich roznieść"itp itd.#!$%@?,wykopki czy wy tak na serio?xD Wiecie skad sie bierze cala januszerka w Polsce?Nie?Tak myslałem-z #!$%@? prawa.PIP to instystucja atrapa.W przypadku donosu na pracodawce PIP przed podjeciem kontroli informuje takiego Janusza z kilku tygodniowym wyprzedzeniem o kontroli xD.Rozumiecie to #!$%@??XDD Przeciez to tak jakby bagiety kilka tygodni wczesniej dzwonily do kazdego kierowcy z informacja:Za dwa tygodnie na odcinku X-Y w godzinach popoludniowych odbedzie sie kontrola trzezwosci kierowcow xD Wiecie ile by zlapali pijanych? Okrąglutkie Ziobro( ͡° ͜ʖ ͡°).No ale to nie koniec pozornosci tej instytucji.There is more,much more wykopki( ͡° ͜ʖ ͡°)Nawet jak Janusz zleje to ostrzerzenie i kontrola faktycznie wykaze nieprawidlowosci to wiecie co sie stanie z takim ananaskiem?Nic( ͡° ͜ʖ ͡°)Takowy Janusz dostanie jedynie upomnienie i prosbe o poprawe na przyszlosc xDD.Na deser zostawiam fakt, że szczegolnie w Polsce powiatowej wszyscy sie znaja w takich instytucjach wiec calkiem prawdopodobne ze w PIPie siedzi dobry znajomy/szwagier/wujek/brat etc danego Janusza wiec skonczcie juz dawac te rady o tym MITYCZNYM PIPie postrachu Januszy bo to kolejna gowno instytucja jakich w p0lsce wiele.
#pracbaza #bekazpolakow #bekazwykopkow #shitwykopsays #polska #praca #takaprawda #januszex
  • 78
@Bigmouthprick już od dawna mówię, że pokolenie z okolic 00' to typowe janusze i grazynki:
-uwazaja się za najmądrzejszych i jednostki wybitne
-uwazaja, że żyją w najgorszych czasach (szczególnie jak chodzi o mieszkania)
-uwazaja, że im się wszytko należy, bo każdy inny dostał, a oni nie
-#!$%@? innych
-czepianie/wyśmiewanie innych
-male rączki do pracy (no Janusze przynajmniej jakoś "kombinowali", a tym nawet kombinować się nie chce)
No dla mnie to pokolenie jest
@Bigmouthprick: potwierdzam. Pracowałem w miejscu które nie było januszeksem, malutki software house, i notorycznie były opóźnienia z wynagrodzeniam o 10-15 dni, co powodowało że zawsze byłem obsrany czy będzie hajs jak przyjdzie do pobrania raty bo nie uśmiechało mi się robić co miesiąc przelewu z konta oszczędnościowego żeby coś było na tym z którego idzie transza kredytu. Rozmowy nic nie dały więc zgłosiłem do PIPu, szef się kontrolą nie przejął, przyszedł
@Bigmouthprick:

Dwukrotnie miałem wątpliwa przyjemność korzystać z usług PIP'u (niewypłacone wynagrodzenie w wysokości kilku tys.), za każdym razem szybko dostawałem odpowiedź, żeby iść do sądu pracy bo oni nic nie mogą( ͡° ͜ʖ ͡°) Za drugim podejściem to już w ogóle przeszli samych siebie, PIP dostał od pracodawcy dokumenty z przelewami dot. moich wypłat przez cały okres pracy, jak ch*j widać było brak kompletnych przelewów w ostatnich
Kocham to. XD Wykopki narzekają na drożyznę, ale producentów chcą dojeżdżać i niespodziewanie zaburzać tok pracy.
@vrim: tak niespodziewanie tak samo niespodziewane powinny być kontrole sanepidu bo to jest jakiś #!$%@? żart ze Janusz dostaje info o kontroli. A to ze zatrujesz się w jego gowno lokalu to już twoja wina nie? Mam prosta radę dla potencjalnie prześladowanych przez sanepid i pip. Nie łamcie prawa dupki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale te instytucje działają jak gowno niestety dlatego nie wierze w mityczna moc
A to ze zatrujesz się w jego gowno lokalu to już twoja wina nie?


@qesq: Nikt Ci nie nakazuje chodzić do takich lokali. A jeśli się zatrujesz, to możesz dochodzić swoich praw tak czy siak.

Mam prosta radę dla potencjalnie prześladowanych przez sanepid i pip. Nie łamcie prawa dupki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@qesq: Nie trzeba naruszać przepisów, by zostać skontrolowanym.

ale te instytucje działają jak