Wpis z mikrobloga

Zawsze podczas lektury tagów #pracbaza i #januszex niemiłosiernie kisne z wyk0pków i ich ultimate złotej rady na kazdy przejaw januszerki czy #!$%@? w robocie:"Zgłoś do PIPu!" albo "PIP powinien tam wjechać i ich roznieść"itp itd.#!$%@?,wykopki czy wy tak na serio?xD Wiecie skad sie bierze cala januszerka w Polsce?Nie?Tak myslałem-z #!$%@? prawa.PIP to instystucja atrapa.W przypadku donosu na pracodawce PIP przed podjeciem kontroli informuje takiego Janusza z kilku tygodniowym wyprzedzeniem o kontroli xD.Rozumiecie to #!$%@??XDD Przeciez to tak jakby bagiety kilka tygodni wczesniej dzwonily do kazdego kierowcy z informacja:Za dwa tygodnie na odcinku X-Y w godzinach popoludniowych odbedzie sie kontrola trzezwosci kierowcow xD Wiecie ile by zlapali pijanych? Okrąglutkie Ziobro( ͡° ͜ʖ ͡°).No ale to nie koniec pozornosci tej instytucji.There is more,much more wykopki( ͡° ͜ʖ ͡°)Nawet jak Janusz zleje to ostrzerzenie i kontrola faktycznie wykaze nieprawidlowosci to wiecie co sie stanie z takim ananaskiem?Nic( ͡° ͜ʖ ͡°)Takowy Janusz dostanie jedynie upomnienie i prosbe o poprawe na przyszlosc xDD.Na deser zostawiam fakt, że szczegolnie w Polsce powiatowej wszyscy sie znaja w takich instytucjach wiec calkiem prawdopodobne ze w PIPie siedzi dobry znajomy/szwagier/wujek/brat etc danego Janusza wiec skonczcie juz dawac te rady o tym MITYCZNYM PIPie postrachu Januszy bo to kolejna gowno instytucja jakich w p0lsce wiele.
#pracbaza #bekazpolakow #bekazwykopkow #shitwykopsays #polska #praca #takaprawda #januszex
  • 78
@r333m4k444 powiedz to gościowi który spłaca kredyt za dom, ma dwójkę małych dzieci a żona nie pracuje bo jedno z nich jest niepełnosprawne i wymaga ciągłej opieki. Mam wrażenie, że świat wg wykopków to szklane biurowce, 100% społeczeństwa z doświadczeniem i wykształceniem w rozchwytywanych branżach gdzie minimalna pensja to 10k, jeśli nie to jest nieudacznikiem i powinien zdechnąć. A te wszystkie teorie są snute zza biurka u mamusi w domu.
Inna kwestia,
Mało tego. Tutaj znam jednego Mirasa, któremu pracodawca zalegał kilka miesięcy z wypłatą i też opowiadał, jak pracodawca był bezkarny i PiP to fikcja. Musiał brać kredyt na bieżące wydatki.
@Bigmouthprick: fakty są takie, że szansa na odzyskanie skradzionego roweru są praktycznke zerowe. Sugerujesz że odtąd mam rower odstawiać w innym miejscu i nie zgłaszać sprawy na policji? Myślę że analogia jest tutaj wymowna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krave: na tym fotelu siedzi 8h codziennie, jak nie potrafi zadbać o siebie i swoje zdrowie, to mi go nie szkoda. Powinien mieć lepszy fotel, ale skoro tego nie umie wyegzekwować, bo boi się zwrócić uwagę, to chyba jednak daje się wykorzystywać. Na podłodze niech siedzi, pracodawca więcej zaoszczędzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bigmouthprick: u mnie wizyta pipu to w większości czasu kawka u szefa ,a reszta przejście się po zapyziałym niedostosowanym do bhp zakładzie pracy tylko dla formalności. Ostatnio jak mierzyli obok mnie czy stanowisko jest dobrze oświetlone to robili to z pół metra od lampy gdzie lampa jest ok. 3-4 metry od stanowiska
@Bigmouthprick: @maz00rskie_mleko: @naplasterki: @krave: @ppiasq: nie cierpię budżetówki, ale ja akurat PiP miło wspominam.

Ojciec zapierdzielał w isntym Januszecie - nieraz miał delegacje na ponad 40 do 60h+ pracy bez snu, po czym on dodatkowo kierowca musiał jeszcze bez spania wracać kilkaset kilometrów.

Bal się zgłosić firmy (niewolnicza mentalność dość i obawy o zmianę pracy), tym bardziej bo w domu się nie przelewało ale zdrowie ma tylko
@Atexor: kwestia jak się trafi. W fimie w której pracowała żona były problemy i ludzie zgłaszali do pipu, 3 kontrole w krótkim czasie. Nic nie wykazano poza jakimiś drobnymi pierdołami.Za każdym razem kontrola na zasadzie "poproszę teczkę iksińskiego i 5 losowych pracowników" żeby od razu było wiadomo że to Iksiński zgłosił. Zero kar dla firmy.
3 miesiące po ostatniej kontroli, przed świętami pani prezes zamknęła firmę i nie wypłaciła ludziom kasy.