Wpis z mikrobloga

No i nadszedł ten dzień... 15.04 aktualizacja WIBOR 6m, wzrost z 2.54% na 7.49%... Teraz zamiast nadplacac regularnie kredyt jak do tej pory to trzeba będzie trzeba oddawać tyle w odsetkach, i już nie dam rady nadplacac... W komentarzu harmonogram przed wzrostem
#kredythipoteczny #nieruchomosci #wibor #finanse #kredyt
Barman1234 - No i nadszedł ten dzień... 15.04 aktualizacja WIBOR 6m, wzrost z 2.54% n...

źródło: comment_1650105368O8IxAZPhcGRL4bbkEB8hlo.jpg

Pobierz
  • 40
@Metylo udało się kupić mieszkanie 52m² do wprowadzenia, 2018r 180tys zł
@Mekeke2 dokładnie, współczuję ludziom co mają 500tys... To jest masakra
@Rodriquez wziąłem na 30 lat z myślą spłaty w 15 i nadplatami co miesiąc, raty malejące. Robzbiłem na tyle żeby mieć spokojna głowę i żeby zawsze starczyło na rate i by uchronić się przed podwyżkami, ale nie spodziewałem się ze aż tak szybko wywali oprocentowanie do góry...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Rodriquez: no jak,

Rata odsetkowa w przypadku kredytu na 15 i 30 lat jest taka sama

Biorąc kredyt na 30 lat jeżeli będziesz nadpłacac co miesiąc tyle by rata kredytu wynosiła dokładnie wysokość raty kredytu zaciągniętego na 15 lat to całkowita kwota spłaty wyjdzie Ci taka sama.

Kredyt na 30 lat może mieć jakieś droższe opłaty ale w razie przedwczesnej spłaty to ubiegasz się o zwrot połowy tych kosztów.
@Wygryw_z_wyboru: spłacasz więcej odsetek z raty podstawowej. Nawet w przypadku nadpłaty koszt jest wyższy niż rata na 15 lat nie biorąc pod uwagę zmiennych stóp procentowych.


@Rodriquez: @Wygryw_z_wyboru:
Wygryw ma tutaj rację.
Przy założeniu, że masz kredyt na 10 lat i na 30. Gdy w drugim przypadku tyle samo "zaoszczedzonych na wysokosci raty" bedziesz odkladac aby splacic wczesniej dlugi kredyt (po 10 latach), to koszty będą takie same.
Po