Wpis z mikrobloga

Miruse - z bloków, jak przechowujecie swoje rowery ? Nie chce go trzymać w ogólnym schowku, bo tam syf nie ma miejsca, każdy ma klucz, i nie wiem czy spoko trzymać rower za ponad 5k. Kupiłem rower tydzień temu i w sumie jak rano jadę to siedzi w domu przez wieczór ale jak nie jadę no to całą noc jest na ogródku przypięty do stolika metalowego, za wysokim płotem to pewnie bym się obudził jak ktoś będzie przeskakiwał przez płot w środku osiedla i bawił się z metalowym stolikiem. Ale bardziej mnie martwi korozja jak on ma cały czas siedzieć na dworze, macie jakieś domki na balkonach/ogórdkach na rower ? To się sprawdza ? Żona nie pozwoli trzymać w mieszkaniu () Czy jednak muszę kupić dom na wsi z garażem do rowera ?
#rower
  • 86
@kalosz3000: Żona nie pozwoli trzymać w mieszkaniu

taka rada. Moja mówiła to samo, to jej powiedziałem, że może się sama wyprowadzić do piwnicy i ma mi dać spokój, rower zostaje z nami.

I od roku rower mieszka ze mną.
@kalosz3000:

no właśnie dlatego rzuciłem pytanie już na samym początku, mam 30 m ogródek to mogę jakąś szopę postawić, i się pytałem czy ktoś ma takie coś np z allegro, i czy to faktycznie jest spoko - nie wpływają na rower warunki atmosferyczne w takiej szopce


no ale ogródek na parterze to raczej żadna przeszkoda dla potencjalnych złodziei.
@kalosz3000: Ja też w bloku, nie ma miejsca na rower w mieszkaniu, poza tym targać kilka pięter w górę to też się nie chce, więc zostaje piwnica. Poza tym często rower po jeździe jest usyfiony, więc nie wnoszę tego do mieszkania, a w piwnicy nie stanowi to problemu, nawet jak nakurzę czy nachlapię podczas czyszczenia. Rower ubezpieczony (obejmuje też kradzież, oczywiście także OC i NNW) i to polecam, mam nadzieję że
@ikov: jeszcze nie zastanawiałem się nad ubezpieczeniem, ale jak to wygląda, jadę z rowerem do ubezpieczalni w celu weryfikacji, że mi jeszcze nie ukradli albo nie rozwaliłem ? Gdzie ubezpieczałeś ?