Wpis z mikrobloga

#sii #programista15k #testowanieoprogramowania #zarobki
Hej,
za jakiś czas będę miał rozmowę rekrutacyjną na stanowisko testera oprogramowania w Sii.
1. Czy ktoś z Was orientuje się jakich pytań mogę spodziewać się na rekrutacji? (z tego co wiem, rekrutacja podzielona jest na 2 etapy - formalną i techniczną).
2. Jakich zarobków mogę spodziewać się z rocznym doświadczeniem testera?
Będę wdzięczny za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
@user11a
Rocznym doświadczeniem testera manualnego czy automatyzujacego? To trochę zmieni stawkę.
Natomiast z SII nigdy nie udało mi się dogadać:) np. Obecnie ziomek z HR walczył o rozmowę ze mną, żeby po niej się okazało, że muszę iść na drugiego screena, który najwcześniej może być w kwietniu xD jako, że dostałem inna ofertę jeszcze w marcu, to nie czekałem, chociaż prosili, żebym jej nie przyjmował bo może się dogadamy xD
  • Odpowiedz
@user11a: Dwa albo trzy razy startowalem do Sii (raz jak mialem kolo roku expa, raz ok. 5 lat expa) za każdym razem fajna gadka z HR, super opis kilku projektów i ze "menadżerowie beda sobie wyrywac twoja aplikacje, zebys przyszedl do nich" (mniej wiecej doslowne slowa babki z hr, gdy aplikowalem drugi raz). Babka miala wrocic po kilku dniach, max. tygoniu i oczywiscie 0 kontaktu po tym, nawet glupiego maila, ze
  • Odpowiedz
@user11a: SII to korpo moloch, o prezesie już nie będę się wyrażał ( ͡° ͜ʖ ͡°) stawki nie znam niestety ale jest dużo średnio dużych software house’ow które są dużo bardziej do zycia, just saying ;)
  • Odpowiedz
@user11a: Spodziewałbym się klasyki, czyli typy i poziomy testów. Budowa przypadku testowego i defektu. Jak byś przetestował appkę mając na to znacznie mniej czasu niż potrzeba. Zagadnienia typu "gdybyś testował bankomat, to jakie 3 najważniejsze rzeczy byś sprawdził". Ta rozmowa ma na celu sprawdzić, czy masz choć minimum wiedzy o testowaniu + czy potrafisz myśleć i rozwiązywać problemy.
  • Odpowiedz
@user11a: sii to jest brak szacunku do kandydatów. Jak miałem małe doświadczenie to zaprosili na rozmowę to się okazało, że rozmowa hrowa godzina. Potem brak kontaktu. Po latach jak miałem doświadczenie dzwonią, że mnie potrzebują, że umówią na rozmowę i koniec kontaktu. Powinni płacić za rozmawianie z nimi.
  • Odpowiedz
@user11a: ja startowałem na automatyzującego, ale po komentarzach widze, że dobrze, że przyjąłem inną ofertę :D
Pytali standardowo o typy testów, poziomy testów, SQL, wygląd zgłoszenia buga itd no generalnie klasyka a ponadto pytania z automatyzacji, ale to Cię nie dotyczy.
  • Odpowiedz
@henk: czemu nie, jak firma musi robić koszty to i samochód dla testera się znajdzie. Wynika to z tego że duża firma ma lepsze rabaty na leasing i to samo auto załatwi Ci taniej niż jakbyś je wziął prywatnie, w do tego wrzucą w koszty, więc wolą dać Ci auto niż podwyżkę
  • Odpowiedz