Wpis z mikrobloga

@Zapaczony: na tyle co robiłem takie sprawy, to jak udowodnisz, że szanowny ojciec miał Cię całe życie w poważaniu. To Sąd nie powinien zasądzić od Was alimentów.

Ale najlepiej z pismem, które otrzymałeś z Sądu od rodziciela, udać się do kancelarii adwokackiej, celem uzyskania stosownej pomocy.

Pozdrawiam !
@Zapaczony: Tak jak pisali powyżej. Bierz prawnika i jazda z gnojem. Bądź gotów w sądzie wyciągnąć każdy syf, jaki tylko na niego znajdziesz, wszystkie aspekty dzieciństwa które miałeś przez niego #!$%@?. Jeśli sprawa jeszcze nie wylądowała w sądzie, możesz zapobiegawczo go wydziedziczyć, to jest dowód na zerwanie więzi rodzinnych.
@Zapaczony: Jak masz taką "fajną" sytuację, że on miał zasądzone na was alimenty i ich nie płacił to pozwać to sobie ewentualnie może zamierzać. Jak się nie interesował, ale alimenty nie były zasądzone i nie ma jako-takich dowodów, że matka utrzymywała rodzinę to trzeba brać prawnika i nie ma co się stresować. Niby jest masa jakiś ckliwych historyjek o tym jak niedobry ojciec pozwał dzieci o alimenty, ale z drugiej strony
@Zapaczony: Prawnik i jedziesz ze 144 [1] KRiO.

@worldmaster:

Czy jesli ojciec placi alimenty ale ma zerowy kontakt z dzieckiem to w przyszlosci moze sie domagac alimentow od dziecka?

Tak. Nawet jeśli nie płaci (choć na to są odpowiednie instrumenty).

@StaraSzopa:

nie musisz mieć prawnika nawet, sąd odrzuci kwity.

Skąd to dziwaczne przekonanie?

@100piwdlapiotsza:

możecie rozpocząć zrzekanie się ojcostwa. Jakby pozwy z waszej strony pierwsze
@yaah: > Jeżeli miał na Ciebie wywalone przez całe życie to spokojna głowa. Wasze relacje będą sprawdzane i będą miały kluczowe znaczenie. Więc prawnik i jedziesz.

@yaah: Co za głupoty piszesz. Mogłeś dodać do swojej wypowiedzi coś w stylu: "nie znam się, ale wydaje mi się" czy coś takiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy takich sprawach relacje nie są brane pod uwagę. Brane są jedynie wtedy,
@Zapaczony jak coś dostaniecie na piśmie to odezwij się na priv. Mam w bliskiej rodzinie magistra prawa ( ͡º ͜ʖ͡º) co nawet własną kancelarię ma i powinno się udać załatwić wszystko solidnie za przystępną cenę.
Aha, i niedawno zmieniły się przepisy na waszą korzyść. Wiem bo mój kolega niedawno też potrzebował takiej pomocy.
@Aerwin a czym się różni dobry adwokat od dobrego radcy prawnego z wyjątkiem takim, że adwokat nie może pracować na etacie?
Z doświadczenia i opowieści znajomych wiem, że tak jak istnieją dobrzy i źli mechanicy, stolarze, nauczyciele to tak samo są na rynku dobrzy i źli prawnicy.