Wpis z mikrobloga

nie musisz mieć prawnika nawet, sąd odrzuci kwity.

Skąd to dziwaczne przekonanie?


@Dutch: bo ojciec nie ma prawa tego od Ciebie wymagać skoro nie utrzymujecie kontaktu (i to samo powiedzą Ci na poradzie prawniczej), miałem w bliskim otoczeniu identyczną sytuację, którą opisujesz.
bo ojciec nie ma prawa tego od Ciebie wymagać skoro nie utrzymujecie kontaktu


@StaraSzopa: ale wiesz, że sprawa o alimenty to proces i - jak to proces - jest kontradyktoryjny. Więc sąd nie odrzuca kwitów na podstawie własnego widzimisię, a dowodów przedstawionych przez strony. Jak OP oleje sprawę, bo nie musisz mieć prawnika nawet, sąd odrzuci kwity, to się bardzo mocno zdziwi, że 144(1) krio sąd nie zastosował.
e ojciec zamierza nas sądzić o alimenty i od razu ciśnienie mi podskoczyło. Ale, no właśnie - ale. Póki co nikt (ani ja, ani żaden z braci) nie dostał żadnego oficjalnego pisma dot. alimentów i póki co są to jedynie plotki rodzinne (brat matki mojego ojca przekazał taką informację wczoraj wieczorem mojej mamie). Więc póki co nie mam w sumie podstaw do żadnych obaw.

@Zapaczony:
Jak coś i to tak przyszykuj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zapaczony: bzdura, jest cos takiego jak spoleczny obowiazek i nie wywiazanie się z niego jako ojca, dyskwalifikuje go w sadzie. Bierz prawnika i jedz go. Moze sie okazac, że odzyskasz nawet swoje alimenty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zapaczony mój drogi jeżeli nie mieliscie nic formalnie ustanowione to raczej jesteś w dupie. Niestety ma prawo Ciebie jak i braci pozwać o alimenty i #!$%@? to będzie sąd interesowało że się nie interesował jak nie masz jego jasnych deklaracji że ma was w dupie. Sad but true.