Wpis z mikrobloga

Mircy, słyszałem że jak jest wojna to trzeba oddać legalnie posiadaną broń. Czy grozi jakaś kara za jej niewydanie? Znając „niezawodność” naszych państwowych organów, boję się, że odbiorą mi ją za późno lub w ogóle o mnie zapomną. Czy grożą z tego powodu jakieś konsekwencje?

Dla bezpieczeństwa wolałbym tę broń samemu zdać tam gdzie trzeba żeby mieć spokój. Wiecie co powinienem zrobić, gdzie się udać? Nie chcę mieć kłopotów z prawem i nie daj Boże stracić pozwolenia na broń, więc wolę zrobić taki ruch wyprzedzający.

#strzelectwo #bron #wojna #kiciochpyta
  • 29
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Podobno trzeba ją przekazać do jakiegoś wydziału i będzie ona używana do walki. To samo słyszałem z samochodami, że się oddaje. Czemu mam oddać np Shadow2 Orange albo zawodowa TSke skoro są wyregulowane pode mnie a nie pod kogoś innego. Przecież taki spust ma okolice 1kg a nawet zdaża się, że mniej. Tak samo karabiny do dynamiki. Jak one wrócą z takiej wojny używane to przecież śmiech. Poważne pytanie, jest tu jakiś
Idziesz do WPA i mówisz, że złomujesz


@Dzyndzyb: Ale ja nie chcę jej złomować, liczę na to że mi ją oddadzą w stanie nienaruszonym jak już się to wszystko skończy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

zastanów się, co będzie jak wpadnie wróg, zdobędzie rejestry posiadaczy i okaże się że jacyś ludzie mają broń?


@Djelon: Słuszna uwaga, ale rozumiem że temu ma właśnie służyć zdanie broni odpowiednim organom.
W razie czego wróg będzie wiedział że władze odebrały mi broń i jestem niegroźny, wiec nie mam się czego obawiać.


@ak-47-kalasznikov: imo w takim wypadku ruskie i tak przyjechalyby i zachowawczo bys dostal kulke bo taki obywatel moze stanowic zagrozenie a po co sie zastanawiac jak mozna problem rozwiazac na miejscu( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czemu mam oddać np Shadow2 Orange albo zawodowa TSke skoro są wyregulowane pode mnie a nie pod kogoś innego. Przecież taki spust ma okolice 1kg a nawet zdaża się, że mniej. Tak samo karabiny do dynamiki.


@d3stabilizacjon: Według mnie to akurat dobrze, broń lepsza niż cokolwiek nasze wojsko ma do zaoferowania, do tego czytałem że te MSBS Grot to straszne gówno, piachem posypać i od razu się tnie.
Dlatego pozwolenia na broń to zło.


@cichykacik: @Xune: @Stulejman_Wspanialy:
Bardzo dobrze, że trzeba oddać. Lepiej nie ryzykować, że jakiś napalony gieroj weźmie swojego ARa z krzywym łożem i pojedzie strzelać do białoruskich pograniczników albo do rosyjskich turystów i da ruskim pretekst do eskalacji działań wobec Polski.

A przecież takim boczniakiem z lunetą to można na 200m trafiać, to mógłby się chcieć bawić w snajpera.
@ak-47-kalasznikov: W 2020 roku chodziły głosy, że rząd pracuje nad rozporządzeniem, które będzie obowiązywać w stanie wojny. Zgodnie z nim posiadacze pozwoleń sportowych, kolekcjonerskich, myśliwi i członkowie drużyn ASG będą kierowani na 14 dniowe szkolenie przygotowawcze. Po odbyciu takiego szkolenia, będą przydzielani do jednostek obrony terytorialnej. Nie muszę chyba dodawać, że posiadacze broni palnej mają stawić się na szkolenie ze swoimi jednostkami broni.