Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od czasu do czasu lubię poprzeglądać YouTube, ostatnie pół roku tematy biznesowe, giełda, krypto itp.
Oglądałem sporo Eksperta w Bentleyu, Trader21, Phila Koniecznego...

Czy tylko ja mam odczucie, że to jest jakieś kółko wzajemnej adoracji, w dodatku szurskiej?
Niby mówią coś z sensem... ale jak już się obejrzy większość ich twórczości to ma się wrażenie, że to głownie populistyczne gadanie pod sprzedaż produktów, realne wyniki ich biznesów są praktycznie nie do zweryfikowania.

Co sądzicie?

#trader21
#gielda
#inwestycje
#kryptowaluty
#biznes
#youtube

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6210237fa511688ef91caaf5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 34
łoł, brawo, widzę powoli odkrywasz amerykę, że ci co gadają o inwestowaniu nie zarabiają na inwestowaniu, a na gadaniu o inwestowaniu xD


@yahoomlody: gadaniu, a już konkretnie (dla OPa) to na szkoleniach i książkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@AnonimoweMirkoWyznania: Warto korzystać z wielu źródeł.

Mi najbardziej odpowiada Trader21 i wcale nie trzeba kupować jego książek czy szkoleń audio-wideo.
Sam poleca, ale nie robi tego w nachalny sposób w przeciwieństwie do innych.

Aczkolwiek, trzeba pamiętać o jednym - finalnie to ty będziesz podejmował decyzję czy będziesz inwestował, w co inwestował oraz ile inwestował.

Kopiowanie tych ludzi nie ma sensu - wręcz przestrzegam przed tym krokiem.

Jak sam Trader21 stwierdził już
ZrzędliwyGrabarz: Tak to wszystko szury krecace sie we wzjamenym kółęczku adoracji krecacy naprawde konkretna kase ze sprzedazy ksiazek/szkolen. Obczaj sobie ostatnia afere wapniaka z traderem21 to szly kwoty 80k miesiecznie jako prowizjja dla wapniaka za promocje ksiazki tradera21 na swoim kanale. Trader jest spoko, ale jako zapozanie sie z tematem inwestowanie, podstawowych pojec, ale koles to szur w innych filmikach gadajacy cos tym, że nauczył się bycia bioenergoterapeutą i gdy jego
wielu gości z różnymi kursami, szkoleniami (nie mówię, że ci konkretnie wymienieni) wywodzi się z epoki pua, gdy tak samo naganiali na szkolenia uwodzenia. Czyli coś, czego nie da się zweryfikować w łatwy sposób (mistrz uwodzenia czy mistrz sprzedaży) to tylko nagonka na kursy i szkolenia, a jak coś zrobisz źle? To twoja wina, nie słuchałeś mistrza, bo mistrz nigdy się nie myli. A każdy kto coś wytknie to "hejter" albo "nieudacznik"
@WiktorekS: Dlaczego?

Mam zupełnie inny portfel i strategię inwestowania niż Trader21.

Zresztą, napisałem na początku - warto korzystać z wielu źródeł.
Co idzie w parze w weryfikacją informacji, które się pozyskuje.

Jeżeli miałbym kogoś nazywać szurem z polskiej sceny "inwestorów" to bym nazwał akurat Cezarego Grafa.
No ale patrząc po komentarzach, nie jest on obiektem szydzenia, więc nie będę ciągnął tematu.
@AnonimoweMirkoWyznania: wyobraz sobie, że na inwestowaniu zgarną 30% rok do roku, co jest uwazane za super zysk. Wyobraz sobie, ze tworza produkt inwestycyjny, ktory sprzedaja w dziesiatkach tysiecy sztuk zarabiajac 2-3mln zlotych. Co im sie bardziej oplaca? Musieliby posiadac 10mln i perfekcyjnie inwestowac i ryzykowac calym majatkiem lub sprobowac namowic ludzi na kupno np bardzo drogich ksiazek inwestycyjnych lub kursow.

Bardzo dobrze jest sie zapoznac o czym mowia, bardzo dobrze jest
@WiktorekS: Wiesz, bardziej mnie interesuje jego wiedza i sposób jej przekazania na temat inwestowania oraz jak to się przekłada na realia inwestycyjne, niż osobiste przekonania na temat covida czy jego osobiste poglądy polityczne.

Podobnie jest z aktorami - bardziej mnie interesuje ich talent aktorski i odegranie roli w filmie, niż ich wycieczki polityczne czy zdanie, który papier do dupy jest bardziej miękki.

Wolałbym by Trader21 nie podzielał wiedzy i jej prezentacji
@serniczek_z_rodzynkami: ale tu nie chodzi o zdanie na temat covida, tylko szurska teorie na temat grafenu w szczepionkach bo mu jakas szamanka tak powiedziala. To dwie rozne rzeczy.

A to tylko jedna z jego szurskich teorii. Gosc ma jeszcze gorsze.

To przeklada sie na to ze ktos tak odrealniony nie ma szans na to zeby trafnie interpretowac sygnaly na rynku.
@AnonimoweMirkoWyznania: Kiedyś oglądałem Philla ale darowałem sobie, raz tym mówił żeby być ostrożnym do inwestycji a potem że warto zainwestować w to co on zainwestował, czy jakoś tak. Takie kanały istnieją tylko po to aby sprzedawać własne produkty, dostęp do zamkniętych grup, kursy.