Wpis z mikrobloga

NR 145 #serialseries
LISTA SERIALI

Dark

Twórcy: Baran bo Odar i Jantje Friese
IMDb: 8.7/10
https://www.imdb.com/title/tt5753856/
https://upflix.pl/serial/zobacz/dark-2017
Gatunek: Kryminał, Thriller, Fantasy, Dramat, Sci-fi

Akcja rozgrywa się we współczesnym niemieckim mieście, gdzie zaginięcie chłopca zaczyna powoli ukazywać dziwne relacje między czterema rodzinami. Ciężko jest zdradzić coś z fabuły aby to miało sens a przy okazji nie psuć zabawy w oglądaniu.

Czy polecam? Tak, ale to chyba jeden z najtrudniejszych seriali do oglądania. Ilość postaci, linii czasowych i powiązań jest tak duża, że bez notowania na kartce nigdy nie ogarnie się całości obrazu. Nawet po obejrzeniu ostatniego odcinka chcecie żeby ktoś to poukładał w zrozumiały sposób ciąg przyczynowo-skutkowy :) Mam nadzieję, że przy bindwatchowaniu klei się to lepiej niż przy oglądaniu jednego sezonu na rok, bo trzeba rozszyfrowywać powiązania rodzinne lepiej niż w Modzie na Sukces.
WLADCA_MALP - NR 145 #serialseries 
LISTA SERIALI

Dark

Twórcy: Baran bo Odar i Jant...

źródło: dark

Pobierz

Serial...

  • polecam, fajny 72.4% (1393)
  • chyba zobaczę 6.3% (121)
  • daruję sobie 9.3% (179)
  • straszne gufno 12.1% (232)

Oddanych głosów: 1925

  • 53
  • Odpowiedz
  • 103
@WLADCA_MALP
Ja odpuściłem ostatni sezon bo właśnie nie chciało mi się oglądać poprzedniego ponownie by cokolwiek rozumieć. Serial ogólnie bardzo fajny, pierwszy sezon pamiętam był taki mega klimatyczny. Ale im dalej w las tym więcej drzew, w pewnym momencie oglądałem nie ogarniając kto jest kim w której linni czasu.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP świetny serial, ale trudność oglądania porównałbym do filmowego "Primera". Obejrzałem ciurkiem całość, a i tak w późniejszych odcinkach gubiłem się co 5 minut ;). Zwłaszcza oglądania nie ułatwiały mi moje problemy z zapamiętywaniem twarzy i imion (tudzież nazwisk), tym bardziej niemieckich i nie takich pospolitych jak Miller czy Tusk ( ͡° ͜ʖ ͡°).


Ogólnie bardzo na plus, lubię takie zagmatwane rzeczy, lubię takie nietypowe sci-fi, podobało mi
Kaczorra - @WLADCA_MALP świetny serial, ale trudność oglądania porównałbym do filmowe...

źródło: temp_file2651224122824498932

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 35
@WLADCA_MALP najlepiej się oglądało pierwszy sezon jak wyszedł zupełnie niespodziewanie, nie wiedziało się co to jest i myślało, że to kolejny zwykły kryminał z zaginięciem.

A potem wjechał odcinek, który pokazał drugą stronę i było wielkie uot da fuuuuk!
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: spoczko, ale juz bez przesady z ta trudnoscia. Dla mojego ojca co twarzy aktorow nie rozpoznaje to faktycznie trudne, no ale jakichs nie wiadomo jakich kombinacji tam nie bylo.
  • Odpowiedz