Wpis z mikrobloga

Płacę podatki, płacę składki zdrowotne, nie choruję często i nie kombinuję z L4. Generalnie nie obciążam zbytnie ZUSu. Ale trafiała mnie kontuzja stopy, męczę się już 7 tygodni i nie widać by miała sama wrócić do normy. Lekarza rodzinnego poprosiłem skierowanie do ortopedy. Mieszkam w Poznaniu, podczas rozmowy usłyszałem, że termin jest na październik. Myślałem że szlag mnie trafi, jak usłyszałem, że prywatnie mogę się już na przyszły tydzień zarejestrować za 200zł. Wiem, że to nie nowość, ale do cholery czy my musimy się na to godzić? To jest jawne zmuszanie nas do prywatnego leczenia się.

Proces zbiorowy? Protest? Czy cokolwiek można zrobić?

#prawo #sady #sadownictwo #sadowehistorie #adwokat #prawnik #sluzbazdrowia #szpital #szpitalnejedzenie #polskasluzbazdrowia
  • 50
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Balsen: Bo "stare baby" chodzą do ortopedy "leczyć" #!$%@? kręgosłupy. Ortopeda daje lek przeciwbólowy i nara. A jak ja w przychodni lekarza rodzinnego próbuje odmówić kierowania do ortopedy takiej baby to mam awanturę, krzyki i skargi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ta, protest. Jak my lekarze protestowaliśmy, trzeba było drogi pacjencie wyjść na ulicę z nami, przedstawić swoje roszczenia.
@Balsen: Ja miałam wizytę do laryngologa na cito to mi w marcu zeszłego roku powiedziała baba w rejestracji ze na grudzień dopiero terminy. Podarłam na nią trochę mordę to mnie wpisała na czerwiec xD dramat
Proces zbiorowy? Protest? Czy cokolwiek można zrobić?


@Balsen: @dr_Batman: Czy OPka weszła na portal NFZ z kolejkami i sprawdziła gdzie szybciej? Czy obdzwoniła?
Ja na kolonoskopie, na gastroskopie w tydzień. mimo, że kolejki w teoriii znaaacznie dłuższe nawet w portalu pacjenta. Lekarz rodzinny jeszcz mi polecał gdzie iść bo tam rzekomo kolejki najkrósze to mieli tak jebitne kolejki, że na maj jeszcze zapisów nie zaczeli robic.

to mam awanturę, krzyki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wuwuzela1: Bo zawody medyczne są najbardziej #!$%@?ą na składkach zdrowotnych grupa zawodową
( ͡° ʖ̯ ͡°) bezdzietne małżeństwo lekarskie płaci 4 kolosalne składki zdrowotne. Po jednej na etat i po jednej na działalność. Tymczasem inny obywatel z jednej składki minimalnej może ubezpieczyć cała 10 osobową rodzinę.
W obecnej chwili place 270zł składki zdrowotnej za działalność mimo straty, oraz kolejne kilka stów za etat. Dziwisz się że protestowaliśmy?
Bo zawody medyczne są najbardziej #!$%@?ą na składkach zdrowotnych grupa zawodową


@dr_Batman: niby w jaki sposób?

Po jednej na etat i po jednej na działalność.


@dr_Batman: Z całym szacunkiem ale XD
Po pierwsze płacisz podatki w ten sposób co wszyscy którzy mają kilka różnych form prawnych zatrudnienia. Więc gdzie tu szkoda specyficznie dla medyka? Tak wyglądał zawsze cały rynek pracy, że składka zdrowotna była naliczana do każdej umowy. Co najwyżej