Wpis z mikrobloga

Płacę podatki, płacę składki zdrowotne, nie choruję często i nie kombinuję z L4. Generalnie nie obciążam zbytnie ZUSu. Ale trafiała mnie kontuzja stopy, męczę się już 7 tygodni i nie widać by miała sama wrócić do normy. Lekarza rodzinnego poprosiłem skierowanie do ortopedy. Mieszkam w Poznaniu, podczas rozmowy usłyszałem, że termin jest na październik. Myślałem że szlag mnie trafi, jak usłyszałem, że prywatnie mogę się już na przyszły tydzień zarejestrować za 200zł. Wiem, że to nie nowość, ale do cholery czy my musimy się na to godzić? To jest jawne zmuszanie nas do prywatnego leczenia się.

Proces zbiorowy? Protest? Czy cokolwiek można zrobić?

#prawo #sady #sadownictwo #sadowehistorie #adwokat #prawnik #sluzbazdrowia #szpital #szpitalnejedzenie #polskasluzbazdrowia
  • 50
spróbuj coś powiedzieć komuś o lewicowych poglądach, o prywatyzacji służby zdrowia


@ZasilaczKomputerowy: mi do lewaka daleko, ale mógłbyś przedstawić koszty leczenia nowotworu? Niech będzie np. nowotwór trzustki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Balsen: no elo, spróbuj załatwić Rezonans Magnetyczny jak jest coś nie tak z zdrowiem i trzeba 'na już'. ;) 1miesiąc czekania, a podobno to i tak szybko. Za 450zł od ręki na miejscu.


Ano, ciotka dostała na za pół roku, zrobiła prywatnie a tam guz mózgu. Operacja za kilka dni się odbyła. Ciekawe czy na NFZ by dożyła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ZasilaczKomputerowy: możesz teraz doliczyć do tego wypłatę lekarza, pielęgniarki, prąd, wodę, koszt badań diagnostycznych do tego raka itd. Itd.? Teraz pomyśl, że Polak płaci za to 400zł, czyli 4800zł rocznie. Taki jeden rak trzustki to ponad 12 lat jego pracy na samą operację (według twoich wyliczeń), a potem jeszcze wchodzi chemia i obsługa takiego pacjenta.

Prywatna służba zdrowia nieregulowana kompletnie da nam patologie, jakie były w USA przed Obama Care (
@Balsen:
Zdradzę Ci sekret. Zazwyczaj w danym regionie jest więcej niż jeden ortopeda. Więcej powiem, wcale nie musisz iść do ortopedy w swoim regionie, możesz sobie nawet jechać na Podlasie jeżeli Ci to pasuje.
Z jakiegoś powodu ludzie zapominają, że możemy sobie wybierać lekarzy i przychodnie i nie jesteśmy skazani na tych, którzy są najbliżej nas. Warto czasem poczytać opinie i samemu popróbować bo różnica w jakości usług może być porażająca,
@Ogau: Prawie nikt tego nie wyłoży z własnej kieszeni. Są prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Jak w USA płacisz składki, to masz opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. A tam i tak są wywindowane te składki w kosmos, bo państwo zaczęło się mieszać w health care. Pewnie i w Polsce składka zdrowotna będzie wyższa, ale przynajmniej dostaniesz za to jakąś usługę, a nie obietnicę dostania usługi za 5 lat, gdzie i tak wyłożysz na
Pewnie i w Polsce składka zdrowotna będzie wyższa,


@ZasilaczKomputerowy: mediana wynagrodzeń w Polsce to 4700 brutto, więc niecałe 3500zł na rękę. Z czego chcesz tym ludziom zabierać, jak już zarabiają jakieś 700 euro xD?

Jak w USA płacisz składki, to masz opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie.


@ZasilaczKomputerowy: taaaa, teraz poczytaj ile sam musisz wyłożyć najpierw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja i tak płacę za prywatny pakiet
@Ogau: No to jak nie mamy kasy na leczenie to co się dziwimy, że nas nie leczą? Albo zabraniamy lekarzom wyjeżdżać za granicę i robimy pełne upaństwowienie, albo zdychamy pod płotem ¯\_(ツ)_/¯. Najbardziej mnie w tym wszystkim #!$%@? hipokryzja i wmawianie ludziom, że mają jakąś opiekę. Ja osobiście wolałbym prywatną służbę zdrowia, bo nawet jak zrobimy pełne upaństwowienie to i tak nas nie będzie stać na najnowsze technologie, lekarstwa i doszkalanie
Jak w USA płacisz składki, to masz opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie.


@ZasilaczKomputerowy: xDDD zajebisty system jest w USA, musisz 10 razy się upewnić czy ten lekarz w tej przychodni jest w Twojej sieci, potem na miejscu okazuje się, że i tak jest problem z ubezpieczeniem, a nawet jak nie ma to starają się #!$%@?ć jakieś dodatkowe opłaty. Już nie mówiąc o tym, że jak masz pecha i na ulicy zasłabniesz
@Balsen: Rok temu chciałam zrobić badania (takie typowe z krwi etc.), bo kiepsko się czułam i dawno nie robiłam. Byłam przygotowana na wymuszanie ich.
A tu cyk, okazało się, że jest jakiś profilaktyczny program unijny dla ludzi w moim wieku- pod kątem raka.
Zrobili mi szczegółowy wywiad, badania z krwi morfologie etc., potem przepisali jeszcze usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej, tarczycowe tematy z krwi i cos tam jeszcze. Dlatego, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Balsen: Cool story, bro

@wutermelon: Nawet się nie wysilaj. Na wykopie już wydali wyrok, że nie ma terminów.

Tak naprawdę, OP się dziwi, że nie ma terminów na luty. Przecież jest dopiero połowa miesiąca a on musi już teraz i PŁACI.
Oczywiście, jakoś mało go to interesowało przez 7 tygodni a teraz nagle się obudził i powinni dla niego mieć termin.