Wpis z mikrobloga

Płacę podatki, płacę składki zdrowotne, nie choruję często i nie kombinuję z L4. Generalnie nie obciążam zbytnie ZUSu. Ale trafiała mnie kontuzja stopy, męczę się już 7 tygodni i nie widać by miała sama wrócić do normy. Lekarza rodzinnego poprosiłem skierowanie do ortopedy. Mieszkam w Poznaniu, podczas rozmowy usłyszałem, że termin jest na październik. Myślałem że szlag mnie trafi, jak usłyszałem, że prywatnie mogę się już na przyszły tydzień zarejestrować za 200zł. Wiem, że to nie nowość, ale do cholery czy my musimy się na to godzić? To jest jawne zmuszanie nas do prywatnego leczenia się.

Proces zbiorowy? Protest? Czy cokolwiek można zrobić?

#prawo #sady #sadownictwo #sadowehistorie #adwokat #prawnik #sluzbazdrowia #szpital #szpitalnejedzenie #polskasluzbazdrowia
  • 50
  • Odpowiedz
@Balsen: ja kiedyś rękę złamałem dzwonię do ortopedy a ten mi mówi że za pół roku jest wolny termin XD #!$%@?łem go przez tele i kazał mi przyjść rano tylko powiedział że od rana stare baby przyłażą z pierdołami i mam przyjść przed nimi godzinę wcześniej i poczekać jeśli mi to pasuje.
  • Odpowiedz
@Balsen: no elo, spróbuj załatwić Rezonans Magnetyczny jak jest coś nie tak z zdrowiem i trzeba 'na już'. ;) 1miesiąc czekania, a podobno to i tak szybko. Za 450zł od ręki na miejscu.

13 lat składki człowiek odprowadza, nigdy nie był chory :)
  • Odpowiedz
@Balsen: Pamiętam jak wylądowałem w SORze o 2 w nocy z kolką nerkową (ból nie do porównania do niczego u faceta) przez 3 godziny patrzyłem jak z całego miasta zwożono meneli i bezdomnych do których szli lekarze a ja sobie umierałem.
  • Odpowiedz
@Balsen: Do poradni laryngologicznej termin na maj ale 2023 roku. Wyprostowanie przegrody nosowej 2028 rok najwesniej. No pieknie #!$%@?. A płace jak za zborze składki.
  • Odpowiedz
@wutermelon: Próbowałeś kiedyś z tego skorzystać? Ja tak - te terminy są totalnie z dupy. na WSZYSTKIE szpitale we Wro, gdy miałem pilny problem z kolanem, wszystkie miały terminy +-2-3 tygodnie wedłgu tej strony. Realnie od 2 do 5 lat :D Wszystko w zeszytach zapisywane, wszyscy ta stronę mają w dupie i się użeraj z nimi. Aaaa miałem uznane że temat pilny, wpisane wszedzie, gdyby nie to miałbym terminy 3-7 lat
  • Odpowiedz
@Balsen: Mając prywatny pakiet w Medicoverze bywa podobnie - szukając terminu u specjalisty dostajesz informację że żadnych nie ma, jak dobrze trafisz i właśnie wrzucili nowe terminy to są za miesiąc. Ale możesz wejść na stronę Medicoveru i kupić pojedyncza wizytę i są terminy na jutro. To co ich jeszcze ratuje to ludzie odwołujący wizyty i możesz coś upolować wcześniej.
  • Odpowiedz