Wpis z mikrobloga

@Pawci0o: a wystarczylo szmatke/sciereczke/recznik nalozyc i otworzyc - zawsze tak robie i nawet jak wystrzeli, to sie zatrzymuje wszystko na materiale.

Wytarczy glowa ruszyc, zanim sie cos zrobi, a nie zwalac na producenta - to fermentowany, naturalny barszcz. Jak go typ zostawil na pare tygodni w temperaturze pokojowej, to jasne, ze fermentowal dalej i sie mocno zagazowal. Tylko swiadczy dobrze o producencie.
Wytarczy glowa ruszyc, zanim sie cos zrobi, a nie zwalac na producenta - to fermentowany, naturalny barszcz.


@marcus1a: Rozumiem, że na opakowaniu jest ostrzeżenie, żeby owinąć szmatą, bo może #!$%@?ć w kosmos? Przecież to samo może stać się np. z piwem (tzw. granaty), tylko tam zwykle po prostu pęka butelka.
Jak tworzy się takie ciśnienie to może producent powinien dać zawór upustowy w korku, albo coś takiego?

Zresztą skoro producent odmalował
rozumiem ze jestes z pokolenia milenialsow, ktoremu trzeba napisac w 3 jezykach, gdzie doope umiescic, zeby na plytki nie nasrac - ja jestem z tych ogarniajacych, dlatego nie musze teraz malowac mieszkania. Cheers & ciao bambino!


@marcus1a: Pewnie jesteśmy z tego samego pokolenia, tylko ja się na starcie nie #!$%@? do kogoś o jego wiek, bo nigdy nie kupował #!$%@? zakwasu i pierwsze o czym myśli to nie są kwestie bezpieczeństwa
jak otwierasz sloiki z kiszonkami?


@Issac: Tutaj bardziej się zastanawiam jak długo i w jakiej temp był przechowywany.

Na opakowaniu zakwasu jest informacja, że musi być otwierany schłodzony. Jest to produkt niepasteryzowany, dzięki temu jest bardzo zdrowy i jest naturalnym probiotykiem, ale jeżeli jest otwierany ciepły i do tego wstrząśnięty, to może taka reakcja nastąpić. Niepasteryzowany zakwas to produkt „żywy”, w którym występują żywe kultury bakterii. Natomiast uspokajamy, że nie zostawimy
ja tez sie nie #!$%@? o wiek - pierwszy wpis jest merytoryczny i nic tam o wieku nie ma, a o technice otwierania (no i wpis ten nie jest skierowany do ciebie, wiec nie pisz, ze sie do czegos na starcie #!$%@?)

To ty sie przyebales do mnie z żadaniami zaworu wysokocisnieniowego na butelce z sokiem buraczanym, wraz z dolaczona instrukcja obslugi - no to ci odpowiedzialem.
A ze cie teraz intelekt