Wpis z mikrobloga

Wojny secesyjnej raczej nie uczą w polskich szkołach xD


@Dolan: Jak nie łuczo jak łuczo. Sam pamiętam pisałem o tym wypracowanie na historię w licbazie którą musiałem czytać przed całą klasą. Byłem wtedy ultra kucem więcej stworzyłem jakieś brednie, że CSA tak naprawdę było prawdziwymi Stanami Zjednoczonymi a murzyni w sumie kochali południe bo sami też tam walczyli xD
  • Odpowiedz
skoro flaga konfederacji jest zakorzeniona w światowej popkulturze


@Nitro_Express: w amerykańskiej popkulturze, świat jest trochę większy niż US of A.

No ale tak czy siak to trzeba byc debilem i tyle. To tak jakby ci wyskoczyl pies na ulice, a bys sie zastanawial co to za zwierze.

różnica jest taka, że informacja na temat wojny secesyjnej to wiedza ogólna, a nie zawodowa. Co więcej, jest to
  • Odpowiedz
@BennyLava:
Pomijajac juz, ze o tej wojnie uczyli mnie w gimnazjum na historii to:
1. Jest to najbardziej znana wojna domowa w historii.
2. Jest to chyba najkrwawsza wojna na terenie USA, jednego z najwiekszych panstw na swiecie.
3. Juz pomijam, ze to sam temat wielu filmow, ksiazek
  • Odpowiedz
Chodzi o to że konfederacja była za utrzymaniem niewolnictwa. W obrazku chodzi o to że jest świat że konfederacja wygrała wojnę secesyjna i jest tam spiderman. Jeśli spotka czarnego spidermana to może być zdziwienie.


@Ciascio: no to juz rozumiem, spider woman jest po prostu bo jest na obrazku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dominowiak: wszyscy to wiedzą, serio. Tamten wykopek po prostu nie wyczaił flagi i tyle xD mam nadzieję, że Ty jesteś zajebisty ze wszystkich flag, które powstały w całej historii.
Mam nadzieję, że bez szukania w necie wiesz jak wygląda np flaga kaszubów xD
  • Odpowiedz
@historiofil:

informacja na temat wojny secesyjnej to wiedza ogólna, a nie zawodowa. Co więcej, jest to wiedza podstawowa.


Wiedza podstawowa to chyba raczej wiedza kto jest prezydentem twojego kraju, albo kojarzenie państw sąsiadujących z Polską. Albo kojarzenie kim był Hitler. Wojna secesyjna to raczej wiedza podstawowa dla Amerykanów, a dla nas to po prostu wiedza z zakresu historii. Pamiętam ze szkoły, że miałem o bostońskiej herbatce, ale o wojnie secesyjnej
  • Odpowiedz
  • 1
@historiofil no w szkole uczyli, że to walczyła Północ z Południem, i tutaj jest spiderman który włączył dla południa, co za różnica dla której strony walczył ?
  • Odpowiedz
A później zdziwko że u Janusza trzeba #!$%@? bo jaśnie pan #!$%@? się nie będzie przejmować ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@p4wl: ty tak na serio?
  • Odpowiedz