Wpis z mikrobloga

@historiofil: Zrozumiałem mema, wiem czym była wojna secesyjna, ale ze szkoły tego nie pamiętam. Chyba nie było to przerabiane jakoś specjalnie (rocznik 95 here)

I w sumie jak kogoś historia nie interesuje to okej, po co się #!$%@?ć XD
  • Odpowiedz
@p4wl: Wojny secesyjnej raczej nie uczą w polskich szkołach xD na #!$%@? w ogóle miałbym musieć to wiedzieć… z popkultury takie rzeczy sie coś ogarnia
  • Odpowiedz
z popkultury takie rzeczy sie coś ogarnia


@Dolan: no to w sumie wystarczy. Wystarczy wiedzieć, że w USA istniał/istnieje umowny podział na północ i południe.
Południe to bardziej konfederacja i konserwa. Ta wiedza wystarczy do rozkodowania tego mema.
A jak ktoś się chwali, że nawet tego nie potrafi, to nie wiem jak to leczyć
  • Odpowiedz
Ani w podstawowce ani w gomnazjum ani w liceum nie byla omawiana u mnie wojna secesyjna lub tego nie pamietam. Ewentualnie haslowo zeby dac kontekst do postaci Kościuszki, Puławskiego.
Znam historie glownie z podcastow.

No smieszne w h** chociaz jakby byl spiderman w swastyki to pewnie jeszcze by bylo smieszniej. Haha ha iksde...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@p4wl: no niestety chłop przegrał życie bo nie pamięta patternu flagi z lekcji która była X lat temu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
no niestety chłop przegrał życie bo nie pamięta patternu flagi z lekcji która była X lat temu


@neo320: XD jakiej lekcji? Nie trzeba się nawet specjalnie orientować w temacie, bo flaga konfederatów co chwile wyskakuje w związku z amerykańskimi redneckami, Trumpem, protestami prawicowców itd.
Rozumiem, że można nie kojarzyć flagi Kazachstanu, ale żeby nie znać konfederatów to chyba trzeba siedzieć pod kamieniem.
a.....e - > no niestety chłop przegrał życie bo nie pamięta patternu flagi z lekcji k...

źródło: comment_1644748480Cz0kZ2iI3E07BzGIZOsPCw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
z popkultury takie rzeczy sie coś ogarnia


@Dolan: No właśnie. Zdziwiła mnie trochę ta "historyczno - edukacyjna" wymiana zdań w komentarzach, skoro flaga konfederacji jest zakorzeniona w światowej popkulturze i to wystarczy do ogarnięcia mema. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@p4wl: @dominowiak: @historiofil: No tak, Polak MUSI znać historię obcego państwa oddalonego o kilka albo kilkanaście tysięcy kilometrów stąd, i jest to dla niego wiedza podstawowa xD. Ciekawe co Amerykanie wiedzą o Europie. Śmieszy mnie też to udawanie i pozorowanie że ludzie wynoszą taką wiedzę ze szkoły, kiedy prawda jest taka że większość rzeczy ze szkoły ludzie zapominają, a wiedzę historyczną w większości zdobywają we własnym
  • Odpowiedz