Wpis z mikrobloga

Poseł umiarkowanie lewicowej partii, w skali świata i Europy, proponuje skrócenie dnia pracy o 60 minut, do 7 godzin, czyli najbardziej powściągliwe i umiarkowane stanowisko wzywające do reformy obecnego porządku pracy w stosunku do tego, o czym mówi się od lat w kraju i na zachodzie. Skąd ta burza?

Same wielkie korporacje dobrowolnie testują znacznie bardziej „radykalne” rozwiązania: Unilever 4-dniowy tydzień pracy, podobnie entuzjastycznie podchodzą do tego kolejne firmy z branży IT w Polsce, a w Hiszpanii takiemu pilotażowi poddaje się już 200 przedsiębiorstw. Nie, to nie musi być remedium na wszystkie problemy - ale dyskusja trwa, działania trwają, zwykła proba kwestionowania i ulepszania statusu quo w poszukiwaniu więcej człowieczeństwa i czasu na życie po pracy. To także w interesie firm w poszukiwaniu efektywności i produktywności!

Obecny, 8-godzinny dzień pracy to iluzja - i dobrze o tym wiecie. Ile czasu poświęcacie na ploteczki, kawusie, Facebooka, wykop, #!$%@? się? Ile z tego dnia to efektywne działania, produktywność, zwarte wypełnianie obowiązków, a ile to gra pozorów żeby odsiedzieć dupogodziny? Gra pozorów, sztuka dla sztuki, coś co irytuje jak na ironię zarówno pracowników, jak i pracodawców.

Co na to wszystko piłkarzyki, fakturkowicze o aparycji i poziomie wrazliwosci Mentzena, a nawet i elektorat tak upojonej w podglądaniu Zachodu i Europy światłej Koalicji Obywatelskiej? Hahaha komunizm, może od razu 2 godziny pracy dziennie, do roboty, bolszewizm, gułagi, Stalin, Mao, Wuwuzela! Do roboty lewactwo!

Jak w zoo, pozornie spokojny odgłos może rozruszać tłuszczę jak walnięcie prętem w kraty ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w tym kraju ma być normalnie, skoro każda proba podważenia realnych fundamentów rzeczywistości powoduje kabaretowe oburzenie?

#neuropa #ekonomia #pracbaza #heheszki #twitter #praca #pracait #bekazprawakow #bekazlibka #bekazlewactwa #antykapitalizm #kapitalizm #ciekawostki #lewactwo #lewackalogika #prawackalogika #polityka
Pobierz
źródło: comment_1643805215B8cywNStuEnOgsl6c5dD1o.jpg
  • 88
@Kazach_z_Almaty:

Poseł umiarkowanie lewicowej partii, w skali świata i Europy, proponuje skrócenie dnia pracy o 60 minut, do 7 godzin, czyli najbardziej powściągliwe i umiarkowane stanowisko wzywające do reformy obecnego porządku pracy w stosunku do tego, o czym mówi się od lat w kraju i na zachodzie. Skąd ta burza?


Nie wiem czy da sie to zrobić, czy gospodarka wytrzyma itd, ale to jest przyszłość i mam nadzieję że dożyję tego
firmy TESTUJĄ to rozwiązanie, same z siebie, bez państwowej knagi nad głowami - a Lewica, jak zwykle, #!$%@? drzwi z glana i chce prawo stanowić.


@mnik1: Jak janusz nie chce się sam ucywilizować, to trzeba go ucywilizować przymusem. Tak samo było z 16h dniem pracy, pracą dzieci i tak dalej. Firmy, poza nielicznymi wyjątkami, #!$%@? dla dobra pracowników robią, jakby legalnie mogły faszerować areczka piksami, żeby #!$%@?ł 20h dziennie i nie
Każdy kto wykonywał prace bardziej ambitną niż walenie młotkiem, pakowanie na magazynie lub widzenie na słuchawce jak małpa wie że pracować to można 4-6h dziennie, a nie 8.


@Kozajsza: napisz to w wątku o polskiej edukacji jeśli się nie boisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kult tyrania, takiego betonu łatwo się nie skruszy
@Kazach_z_Almaty: Ja nie mówię typie, żeby nic nie zmieniać, tylko chyba niektórzy jak widać nie są świadomi tego, że takie coś nie obejdzie się bez znacznej podwyżki kosztów pracy, a i tak niektórzy nie będę mogli sobie pozwolić na to, by pracować po 7 godzin dziennie. Ludzie posiadający sklepy, czy ogólnie jakieś swoje działalności dalej będą pracować tyle samo, albo więcej.
nie powiesz mi, że kasjerka, która pracuje krócej ma większą produktywność


@mel0nik: Nie wiem dokładnie jak długo pracuje kaserka, ale wyobrażam sobie, że kasowanie produktów przez wiele godzin też może być męczące, w inny sposób niż praca w biurze, ale jednak.
@Kozajsza: szczerze? Da się i 10. Robiłem tak przez chyba 1,5 roku i faktycznie byłem w tym efektywny. Natomiast tak się wypaliłem wtedy, że żadne kilku miesięczne wakacje już tego nie naprawiły i po chyba 4 latach od tamtej przygody nadal nie potrafię z zapałem pracować ani 6h.
Grafik przy 7h dniu pracy to byłby dramat, przy 6 powodowałoby to po prostu dodatkową zmianę (co generuje problem zatrudnienia).


@qbika: można to łatwo rozwiązać pozostawiając 8-godzinne zmiany, ale zmniejszając liczbę godzin w miesiącu.
@Syn_Tracza: O, kolejny raz wleciała grafika którą podcierają się osoby bez jej zrozumienia.

https://static1.squarespace.com/static/5975c9bfdb29d6a05c65209b/t/5ed3029fe080e33f639e6e9a/1590887075513/CHES_UK_Qualtrics.pdf

W tym badaniu agencja wysłała do wybranych politologów ankietę dotyczącą ich własnej oceny krajowych partii politycznych - tak więc każda ocena którą widzisz jest oceną subiektywną, na tle innych partii krajowych. Żaden politolog nie oceniał partii politycznych poza krajem z którego pochodzi.

Jedyne wnioski jakie można wyciągnąć z tego badania to ocena politologów per kraj -
Pobierz
źródło: comment_16438222522asa0CEYvN7xidnlXX04SP.jpg
@Kozajsza: pracoholik here. Czasem smutam po 8h że czas wracać do domu... Lubię to.
Jasne, czas po 5h odpuszczam i idę na ploteczki, ale na ogół #!$%@? jak dziki osial jedząc śniadanie z telefonem przy uchu. Bo lubię!

Ale zgadzam się, w 95% przypadków ludzie pracują wydajnie przez 5h a potem laba