Wpis z mikrobloga

Może wychowuje się w katolickiej rodzinie i ma prosty przekaz, że zrobi dobry uczynek i że to w szlachetnym celu.


@Heyolok: no i uważam, że to co opisałeś jest jak najbardziej nie w porządku, obojętnie czy jest katolikiem czy nie. To patologiczne wychowanie, podobnie jak "nie możesz gniewać się na brata, bo będziesz mieć grzech", "ustąp młodszemu/głupszemu", "ty egoisto, podziel się zabawkami z Krzysiem"
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@BlackSlip: Uczenie kogoś, że należy się poświęcać dla innych jest złe, bo taka osoba już później nic dla siebie nie robi i nie czuje się szczęśliwa. To nie są heheszki :( Powinna mu wyjaśnić, że ważne jest dbanie o innych, ale też i zresztą przede wszystkim o siebie, więc mógłby z tej stówki np. 10 zł dać na WOŚP, ileś przeznaczyć całkowicie na siebie i kupić jakąś zabawkę lub chociaż iść
Dobroć jest patologicznym wychowaniem?


@Heyolok: totalnie nie to chciałem przekazać w komentarzu... To co Ty napisałeś podchodzi pod moje "nie rozumie dobrze idei i wartości pieniądza", czyli że jest jeszcze zbyt małe i ciężko tu mówić o jakiejkolwiek patologii.
Wydaje mi się, że jednak dziecko w wieku 7 lat już to rozumie, a jako że z natury mamy skłonność do egoizmu to dziecko, które "same z siebie" (czyli weszło w schemat