Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #poznan
Czy znacie kogoś, kto przyjmie analityka bez doświadczenia w #it ?
Magistra mam z project management'u, robię studia podyplomowe z analizy biznesowej, jestem po kursach, a nigdzie nie mogę znaleźć pracy. Do tej pory pracowałam jako analityk, ale finansowy w dużym korpo, ale zrezygnowałam ze względu na mobbing i cholernie toksyczną atmosferę. Od grudnia jestem bez pracy, intensywnie jej szukając i ucząc się analizy. Czy jak jestem bez doświadczenia, to z góry jestem skazana na kasę w biedrze (oczywiście nie mówię, że to coś złego)? Jak to doświadczenie zdobyć? Aplikuję też na staże/praktyki, ale zero jakiegokolwiek odzewu.
Mam samochód, więc poza Poznań też mogę dojechać.
Bardzo proszę, pomóżcie :(
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f9151d99f26e000a5d4e57
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 215
@mistejk: Tylko w tym aspekcie, w którym "przekłada". Ale jest jeszcze część, w której analizuje i ona jest dużo ważniejsza. Bo ta jedna strona zazwyczaj nie wie czego chce, tylko przychodzi z jakimiś bliżej niesprecyzowanymi pomysłami i wizjami. Analityk ma z tych pomysłów stworzyć stosunkowo precyzyjny opis, pomóc zidentyfikować klientowi cele i dać mu zarys rozwiązania, które klient potrzebuje (a zazwyczaj nie wie, że go potrzebuje).
@mistejk: biznes i IT różnie rozumieją wymagania. Dlatego musi często być ktoś pośrodku, który spina dwa światy, taki trochę z wiedza techniczna a trochę z biznesowa. Wie jak działają procesy i jak działanie procesów odwzorować na przykład w aplikacji. Bo dla IT często jest wszystko jedno, a czasami sobie dośpiewują jak czegoś nie wiedza, a dla biznesu musi być tak a nie inaczej.
@AnonimoweMirkoWyznania: właściwie to już Ci tutaj odpisali ludzie wszystko co potrzeba.

Ja na analityków biorę tylko dwa rodzaje osób: z #!$%@? doświadczeniem w różnych projektach albo z mega wiedzą domenową.

Ewentualnie programista/tester który z racji stażu wie o projekcie wszystko.

Ciężko będzie Ci się dostać bez doświadczenia. To trochę jakbyś szukał zawodu "junior dyrektor".

Zostają tylko koordynacje projektów za frajer albo zespołów na hackathonach.
Nie znam nikogo kogo by przyjeli na analityka bez doświadczenia w branży, wszyscy których znam mają techniczny background, w jednym korpo analityk był przedstawiony jako ścieżka awansu dla programisty (na poziomie senior lub wyższym)

ale z drugiej strony tworzy się takie potworki jak "junior architect" czy "junior fullstack developer", stąd kto wie
@AnonimoweMirkoWyznania: tak jak w innych branchach IT. Jak nie masz znajomości to musisz najpierw wyszukać jakąś niszową firmę w której za małe pieniądze dadzą Ci szansę zdobycia doświadczenia, żeby potem być obiektem zainteresowania dla tych innych firm.

Takie firmy zazwyczaj dają umowy lojalnościowe bo postaw się w sytuacji takich firm - przychodzi świeżak, oni go wyuczą a ten po kilku miesiącach odchodzi bo zaoferowali mu załóżmy 5k zł za to samo