Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #poznan
Czy znacie kogoś, kto przyjmie analityka bez doświadczenia w #it ?
Magistra mam z project management'u, robię studia podyplomowe z analizy biznesowej, jestem po kursach, a nigdzie nie mogę znaleźć pracy. Do tej pory pracowałam jako analityk, ale finansowy w dużym korpo, ale zrezygnowałam ze względu na mobbing i cholernie toksyczną atmosferę. Od grudnia jestem bez pracy, intensywnie jej szukając i ucząc się analizy. Czy jak jestem bez doświadczenia, to z góry jestem skazana na kasę w biedrze (oczywiście nie mówię, że to coś złego)? Jak to doświadczenie zdobyć? Aplikuję też na staże/praktyki, ale zero jakiegokolwiek odzewu.
Mam samochód, więc poza Poznań też mogę dojechać.
Bardzo proszę, pomóżcie :(
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f9151d99f26e000a5d4e57
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 215
Czy znacie kogoś, kto przyjmie analityka bez doświadczenia w #it ?

Nie, analityk w it to zbyt odpowiedzialne stanowisko żeby wziąć kogoś po studiach. Takie stanowisko zwykle obsadza się wypalonymi programistami, którzy już wyrośli poza etap "ja, mój komputer i piwnica" a jednocześnie mają super wiedzę i doświadczenie jeśli chodzi o technologię. A jak rozumiem nie masz w tym doświadczenia.

Magistra mam z project management'u, robię studia podyplomowe z analizy biznesowej, jestem
@AnonimoweMirkoWyznania: analiza biznesowa to pojemna dziedzina, historycznie to była robota głównie związana z modelowaniem organizacji i procesów biznesowych, później rozszerzyło się to o zbieranie i zarządzanie wymaganiami - inaczej to wygląda w projektach wytwarzających soft, inaczej w projektach gdzie obsługuje się jakąś aplikację chmurową; inaczej praca wygląda w projektach wdrożeniowych, inaczej w R&D, inaczej w projekcie waterfall inaczej w agile; ogólnie bardzo mnogo ścieżek rozwojowych; w Twoim przypadku zainteresowałbym się PowerBI,
@kilemile: moja firma ma praktycznie ciągła rekrutację i ostatnio nie ma praktycznie zloszen ludzi po bootcampach. Może przez to, że w Poznaniu jest mało tego typu szkoleń.