Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #poznan
Czy znacie kogoś, kto przyjmie analityka bez doświadczenia w #it ?
Magistra mam z project management'u, robię studia podyplomowe z analizy biznesowej, jestem po kursach, a nigdzie nie mogę znaleźć pracy. Do tej pory pracowałam jako analityk, ale finansowy w dużym korpo, ale zrezygnowałam ze względu na mobbing i cholernie toksyczną atmosferę. Od grudnia jestem bez pracy, intensywnie jej szukając i ucząc się analizy. Czy jak jestem bez doświadczenia, to z góry jestem skazana na kasę w biedrze (oczywiście nie mówię, że to coś złego)? Jak to doświadczenie zdobyć? Aplikuję też na staże/praktyki, ale zero jakiegokolwiek odzewu.
Mam samochód, więc poza Poznań też mogę dojechać.
Bardzo proszę, pomóżcie :(
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f9151d99f26e000a5d4e57
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 215
Kordon-bló: Ziomeczku z całym szacunkiem jeśli nie umiesz sam znaleźć pracy to ja bym Cię nie wziął do siebie do zespołu do pracy... Jeśli obcy ludzie muszą Ci pomóc i polecać Cię do pracy to myślę, że powinieneś spojrzeć uczciwie w lustro i powiedzieć co #!$%@?łeś i się wziąć za siebie.
Znam sympatycznych ludzi, których lubię a nie chciałbym w życiu z nimi pracować bo mają takie wady charakteru i podejście
Podobnie: Mam dziewczynę w podobnej sytuacji, Poznań, ostatni rok licencjatu z zarządzania i prawa w biznesie, brak doświadczenia zawodowego i jest problem ze znalezieniem jakiegokolwiek stażu, by się gdzieś zahaczyła. Chyba tak obecnie wygląda rynek w Poznaniu i bez szczęścia/znajomości idzie ciężko, bo dziewczyna zdolna, z dobrymi wynikami na uczelni, dobra znajomość angielskiego, a nie dociera nawet do etapu rozmowy kwalifikacyjnej, bo wszędzie się odbija. Chciałaby się rozwijać w kierunku IT
Edwardziu: A nie lepiej poszukać korpo w finansach? Myślisz, że w korpo it jest inaczej? Sam pracuję w it 8 lat i mobbing, presja, wymuszane nadgodziny, praca za dwóch bo brak ludzi czy stres to standard. Najważniejsze to trafić na fajny team (bez buców i karierowiczów) i mieć w miarę ogarniętego managera (chociaż powtórzę to co wszyscy mówią, polski managment to dno). Myślę, że lepiej będzie próbować do korpo z finansami
g00f: Cześć, proponuje wejść do IT innymi drzwiami. Spróbuj zatrudnić się jako tester manualny. Twoje umiejętności analityka bardzo przydadzą ale dopiero jak zdobędziesz wiedzę domenową. A tą możesz zdobyć pracując w dziale testów. Pozycję testera manualnego (tzn bez automatyzowania testów kodem) jest relatywnie łatwiej zdobyć niż pozycję analityka. Tam gdzie pracowałem przeważnie analityka pozyskuje się z programistów lub testerów

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: Nawet bez doświadczenia powinieneś znaleźć prace, sam jestem tego przykładem jak dobre 4 lata temu miałem doświadczenie w pracy niezwiązane z IT. Ale teraz bez doświadczenia i w czasach pandemii to może być ciężej.
Ofert jest sporo tylko musisz wziąć pod uwagę jedną opcje: praca zdalna. Wtedy szukasz w całym kraju, a jak czujesz się na siłach to nawet za granicą.
Sam jak szukałem pracy pierwszej w zawodzie to przestałem
Tak jak powiedział @mabb, bardziej pasujesz na stanowisko Product Ownera niż analityka. Bez wiedzy technicznej ciężko jest wskórać tu cokolwiek, pewnie dlatego masz problem ze znalezieniem pracy. Zmień stanowisko na które aplikujesz albo naucz się przynajmniej podstaw z dziedziny programowania, baz danych i architektury systemów.
@AnonimoweMirkoWyznania: Szukaj może stanowisk juniorskich. W korpo jest zapotrzebowanie na różne rodzaje analityków (biznes, online, finanse itd). Nie zamykaj się za bardzo - w końcu chodzi o prace na danych, a jakie to dane to już nie ma takiego znaczenia;)