Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #poznan
Czy znacie kogoś, kto przyjmie analityka bez doświadczenia w #it ?
Magistra mam z project management'u, robię studia podyplomowe z analizy biznesowej, jestem po kursach, a nigdzie nie mogę znaleźć pracy. Do tej pory pracowałam jako analityk, ale finansowy w dużym korpo, ale zrezygnowałam ze względu na mobbing i cholernie toksyczną atmosferę. Od grudnia jestem bez pracy, intensywnie jej szukając i ucząc się analizy. Czy jak jestem bez doświadczenia, to z góry jestem skazana na kasę w biedrze (oczywiście nie mówię, że to coś złego)? Jak to doświadczenie zdobyć? Aplikuję też na staże/praktyki, ale zero jakiegokolwiek odzewu.
Mam samochód, więc poza Poznań też mogę dojechać.
Bardzo proszę, pomóżcie :(
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f9151d99f26e000a5d4e57
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 215
@AnonimoweMirkoWyznania: W mojej firmie analitykiem jest osoba która wcześniej pracowała jako senior, następnie w projekcie spędziła dobre 2 lata by zostać przeniesionym do biznesu. Do managementu też ciężko wejść. W poprzedniej firmie polecałem raz gościa, który miał mega w doświadczenie w zarządzaniu projektami, ale nie bezpośrednio w IT. Nawet nie zadzwonili, po czym jak odchodziłem dostałem propozycję by zająć tą miejscówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak nie
ostatni rok licencjatu z zarządzania i prawa w biznesie, brak doświadczenia zawodowego i jest problem ze znalezieniem jakiegokolwiek stażu


@AnonimoweMirkoWyznania: Problem tkwi w samym kierunku. "Zarządzanie i prawo w biznesie"? W Polsce, która dominuje w spółki z o.o.? Boże miły.
@mistejk: jesli zadajesz takie pytanie to chyba nigdy nie pracowales w zadnym wiekszym projekcie IT ze skomplikowana logika biznesowa

Zarzadzanie z jednej strony (albo tylko biznes albo tylko od strony implementacji) powoduje ze projekty nigdy nie osiagaja tego co powinny. Zeby taki typ projektow zbalansowac musi byc zarzadzanie zarowno od strony potrzeb biznesowych jak tez i od strony programowania. I tak obie osoby robia to samo, ale z roznych stron i
Nie ograniczaj się do Poznania, dzisiaj całe IT siedzi na home office, nie ma znaczenia czy jesteś w mieście w którym firma ma siedzibę i czy w ogóle jesteś w Polsce. Ogólnie trochę dziwne że nie możesz nic znaleźć, na analityka biznesowego to faktycznie może być trochę ciężko (nie masz ani wiedzy domenowej, ani technicznej) ale kierowników projektów normalnie się bierze na staż już od czwartego roku studiów. Znasz zagadnienia z PMP
@octogen: Nie wiem, jak jest w części produkcyjnej. Wiem, że mają tam jednoosobowe śluzy, restrykcyjnie podchodzą tam do kieszeni w ubraniach roboczych, itp - w końcu to jedne z lepiej zabezpieczonych miejscówek w Polsce.. Dział IT jest od tego rozdzielony (inna miejscówka, ludzie) i nie ma tam aż takich restrykcji. Fakt - jeśli będziesz miał do czynienia z danymi wrażliwymi, to wymagana jest zgoda i podpisanie odpowiedniego papieru o ochronie danych
OK, a jest szansa na jakieś CV? Link do LinkedIn? Wchodzi w grę praca 100% zdalna?
Jestem delivery mgrem w IT w dużej skandynawskiej firmie i mogę podnieść temat z chapter leaderami, ale potrzebuję jakichś konkretów. Bez problemu inwestujemy w młodych ludzi i rozwijamy ich kompetencje, kwestia wstrzelenia się w zapotrzebowanie. Poproszę o prywatną wiadomość jeśli jesteś zainteresowana, może uda się pomóc.