Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Pobierz
źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg
  • 314
@goodghost Powiedz mi czy jak idziesz do sklepu kupić wędlinę o ktoś Ci da zepsuta, to z reklamacją idziesz do masarni czy do sklepu który Ci sprzedał? Dla mnie Ci ludzie to IKEA. Im zapłaciłem. Ja nie miałem podane na fakturze że meble będzie składać firma xyz tylko IKEA. I rozumiem że nie wszyscy tak robią ale Ikea powinna to jakoś sprawdzić i monitorować. Jeśli nie to idzie na ich konto.
@Inkwizytor_91: Widzę że wiele osób narzeka na ikeae ale powiedzmy sobie szczerze. Mable mają tanie, fajnie i mają ogromny wybór. Jak ktoś twierdzi że 20k za kuchnie to mało to znaczy że jeszcze w życiu nie pracował. Po porostu pecha miałeś do ekipy w twoim mieście. Ewidentnie jacyś nowi bo u mnie jeden z trzech którzy przyjechali pracował 8 lat i po nazwie systemu wiedział co w której paczce jest. Sama
Kuchnia jednak to niestety dramat w porównaniu z meblami od stolarza i nic mnie nie przekona, że jest inaczej


@Beesly: to raczej kwestia dokładności montażu o jakość samych elementów w ikeii jest dobra, prędzej solaż przyoszczędzi na zawiasach czy prowadnicach.
no i w Ikea przynajmniej masz jakieś możliwości reklamacji a u stolarza to jak nie pasuje to przestaje odbierać telefon i tyle.
@Inkwizytor_91: z ciekawości ile taka kuchnia wyszła?

Sam miałem w planach wziąć z ikei, bo "tanio i szybko" i gwarancja (tu akurat wielki plus) jest na te 10 czy 25 lat, z tym, że różnica między stolarzem, a tymi z ikei to było jakieś 2k na korzyść ikei, a musiałbym kombinować z szafeczkami o szerokości 15 cm i 20 cm, bo nie mają 45 (czy jakoś tak to było)
@sked: Dużo zależy pewnie od rejonu. Stolarze mają normalne ceny w mniejszych miejscowościach, u mnie miałem stolarza, który bez problemu zrobił kuchnię za kilkanaście tysięcy, to samo u rodziny w województwach na wschodzie w mniejszych miejscowościach. Natomiast u znajomych w miastach typu Wrocław, Kraków itd. to stolarze za bardzo prostą kuchnię biorą po 20k...
@Murasame: pewnie racja, u mnie właśnie miasto wojewódzkie i różnica była znikoma, być może z racji, że to nie jest jakaś kuchnia, ot taki chyba standardowy aneks z salonem
@Togira_Ikonoka: Nie zgodzę się. Akurat jakość samych mebli skrzyniowych z Ikea jak kuchnie, szafy czy komody jest bardzo dobra. Lepsza niż 90 procent innych firm. Natomiast mają losowych ludzi do montażu - bez żadnego szkolenia czy doświadczenia. Dobry montażysta kuchni to tak jeden na dwudziestu którzy to robią.
nie będę się kłócić, ale moje meble od stolarza drastycznie różnią się jakością od tych z Ikei. Użytkowałam Ikeowe (białe, na wysoki połysk), teraz użytkuję od stolarza (również białe na wysoki połysk) i jakość jest nieporównywalnie wyższa.


@Beesly: Ze stolarzami jest ten problem, że nie wiesz tak naprawdę, na kogo trafisz... A łatwo orżnąc nieznającego się na rzeczy klienta.

Są stolarze, co robią super, a są tacy, że szybko wyjdzie fuszera