Wpis z mikrobloga

Mam własnościowe mieszkanie, średniej klasy samochód, wyższe wykształcenie i zarobki ok. 5k netto, czy to źle, że oczekuje od faceta przynajmniej tego poziomu, bo niektórzy twierdzą, że to źle. To nie jest żaden szał, gdy ma się ponad 30 lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#tinder #zwiazki #niebieskiepaski
  • 369
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie kochasz swojej partnerki?


@Nowelizacja: Nie. Zdziwiona?

Tylko chodzi o to, że mężczyźni rzeczywiście patrzą bardziej na wygląd. Można to zobaczyć nawet w komentarzach do tego posta. Jasne, niektórzy nie wybiorą sobie za żonę partnerki tylko odznaczającej się wyglądem, ale niektórzy tak. Jednak u kobiet to bardzo rzadko się zdarza (atrakcyjny mężczyzna do romansu tak, ale nie do
  • Odpowiedz
@ManiacTeam: Może nie zdziwiona, ale zawiedziona. To jest moja największa obawa - skończyć z kimś, kogo nie kocham, a on mnie też nie kocha.

W sumie jestem teraz pijana, ale napiszę o tym "xD". Może dla ciebie to podpis debila, ale ludzie z mojego pokolenia tego cały czas używają. Chyba jestem młodsza od ciebie o te 10-20 lat.
  • Odpowiedz
pytać w miejscu gdzie większość osób pisze z piwnicy u rodziców to jak wsadzać kij w mrowisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@oszty: a w innym miejscu jakby tak samo pytała to co by jej napisali?

Mając na serio takie podejście
  • Odpowiedz
ani źle, ani dobrze, ale trochę brzmi tak, jakbyś szukała partnera biznesowego, a nie do życia. Jakieś wyliczenia posiadanych aktywów, zarobków, itp. Jeśli facet będzie w twoim typie z wyglądu i charakteru, ale będzie miał tylko średnie wykształcenie i jeździł złomem, to serio go odrzucisz?


@starsi_panowie: pewnie tak. Ale jak coś jej się stanie i przestanie zarabiać 5k, a facet spełniający to kryterium ją rzuci, bo ona przestanie je spełniać,
  • Odpowiedz
Przy tak ustalonych schematach nagle okazuje się, że mężczyźni jednak patrzą na status zawodowy/ zarobki kobiety. Ciekawe.


@Nowelizacja: przy tak ustalonych schematach mężczyzna przede wszystkim nie powinien się podejmować jakichkolwiek zobowiązań.

No bo jeśli kobieta patrzy na zarobki, tak jak on na wygląd, to przecież szanse na to, że on straci zarobki są dużo mniejsze niż szanse na to, że kobieta straci
  • Odpowiedz
@Nowelizacja:

Ci mężczyźni co łożą na dużo mniej zarabiające partnerki są zazwyczaj starsi i brzydsi. Tutaj opka nie mówi o takiej sytuacji. Szuka kogoś na jej poziomie finansowym.


Miałem na myśli normalne związki, gdzie facet tyra. Jeśli jedna osoba zarabia 3k a druga 8k+ to już masz znacząco dysproporcję. Ty natomiast podajesz przykład milionera i "modelki"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nowelizacja: A gdzie ja napisałam o inwestycji w siebie? XD napisałam żeby zainwestować w faceta który nie jest na tym poziomie a potem dbać o to żeby osiągnąć wyższy
  • Odpowiedz
Każdemu mężczyźnie co tak śmiało mówi o "szukaniu partnera będącym dobrym człowiekiem" polecam się związać z kobietą z nadwagą. Będzie mniej "księżniczkować", nie będzie mieć bardzo wysokich wymag ań itd. Za to pewnie będzie mieć dobre serce. Przecież mężczyźni są tacy bezinteresowni, nie to co te złe kobiety:)


@Nowelizacja: Jakiś czas temu spotykałem się z kobietą z nadwagą, bo ujęła mnie swoją osobą. Ogólnie nie wyglądała źle. Na fotkach robionych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LilyOfTheValley: nie jest to złe. Sam czekuję żeby kobieta była zaradna i ambitna. Koszty życia powinno móc się dzielić. Jednak, status finansowy nie definiuje wszystkiego, bo to zależy od danej sytuacji, czy chwili. Ktoś może zmieniać pracę, inwestować, ciąć koszty albo zakładać firmę i wtedy nie zarabia pewnie nic, czy to go od razu skreśla?
  • Odpowiedz
samochód bez kredytu, mieszkanie częściowo na kredyt, który mi się skończył w 2021 r.


@LilyOfTheValley: To musi być wyjątkowo tanie mieszkanie lub ktoś ci się dołożył. Zarabiam 20k, swoje mieszkanie spłaciłem w 3 lata, mając duży zapas gotówki na nadpłatę. Przy 5k, spłata takiego mieszkania zajęłaby mi 20 lat.
  • Odpowiedz
@skitarii: xD w celu lepszej weryfikacji rynku matrymonialnego radzę zapozać się z eksperymentami typu babka 40+ 50+ czy 70+ na tinderze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo opka pewnie nie patrzy na świat zero jedynkowo jak wykopki i pewnie jakby się zakochała/ktoś ją uwiódł czymś innym, to ten argument nie miałby znaczenia i całe to gdybanie jest pozbawione sensu, bo zauroczenie sprawia że przymykamy oko na różne
  • Odpowiedz
@ManiacTeam: A to że dane pokolenie używa: "xD" znaczy że jest złe? Ech, niezbyt logiczne podejście. A jak bym użyła: ":D" to co by to znaczyło?
Piszesz tak żeby się przyczepić. Obecne pokolenia młodych ludzi jest jednocześnie dużo lepiej wykształcone jak i posiada zdecydowanie większe kompetencje zawodowe. Nie obraź się. To wszystko używając "xD".

Sam jesteś w związku z kimś kogo nie kochasz. Piszesz że ciężko znaleźć taki związek. Ja
  • Odpowiedz
dr_Batman


@dr_Batman: Nic dziwnego że baby po skończeniu studiów nie mogą sobie nikogo znaleźć. W związek i przyszłość się inwestuje".

A to nie oznaczało, że kobiety (jako te które nie mogą sobie nikogo znaleźć) twoim zdaniem nie inwestują w przyszłość (czytaj: również w siebie) i w związek.
W ogóle to gadanie by znaleźć kogoś, w kogo należy inwestować może być ok jak ma się 20kilka lat. Ktoś koto ma ponad
  • Odpowiedz
@bodzix1809: Akurat ten komentarz był trochę prześmiewczy. Jasne, ludzie mogą mieć toksyczne charaktery również jak mało zarabiają/ nie są atrakcyjni. Chodzi o sugerowane w komentarzach podejście żeby szukać kogoś z dobrym sercem nie zważając na inne cechy. Zwracam uwagę, że to łatwiej napisać niż zrobić, bo w praktyce też się zwraca uwagę na inne rzeczy niż te "dobre serce".
  • Odpowiedz